بیست و یکمین فصل سریال خانواده سیمپسون

Image caption مت گرونینگ، خالق این اثر، گفته بود که ساخت این مجموعه تا زمانی ادامه خواهد یافت که او و همکارانش بتوانند ایده های تازه تولید کنند

کارتون کمدی "خانواده سیمپسون" در آمریکا به یکی از طولانی ترین سریال های تاریخ تلویزیون این کشور تبدیل شده است.

شبکه تلویزیونی فاکس که این کارتون را پخش می کند، اکنون درخواست کرده است تا دو فصل دیگر از این سریال تولید شود.

الان بیستمین فصل کارتون "خانواده سیمپسون" در حال نمایش است که با رکورد سریال وسترن "گان اسموک" یا "دود اسلحه" برابری می کند. نمایش سریال وسترن "گان اسموک" در سال 1975 میلادی در شبکه "سی بی اس" آمریکا به پایان رسیده بود.

بیست و یکمین فصل سریال خانواده سیمپسون در پاییز آینده شروع خواهد شد و فصل بیست و دوم آن هم در سال میلادی آینده پخش خواهد شد.

اولین مجموعه از کارتون خانواده سیمپسون در دسامبر سال 1989 میلادی در آمریکا پخش شد و یک سال بعد در بریتانیا هم نمایش داده شد.

44 قسمت جدید این مجموعه در طول دو فصل، تعداد کل قسمت های این کارتون را به 493 می رساند.

در این کارتون پرطرفدار که شخصیت های اصلی آن بارت، هومر، مارج و دیگر ساکنان شهر کوچک اسپرینگ فیلد هستند، در طول 20 سالی که نمایش داده می شود، 24 جایزه امی را دریافت کرده است.

Image caption نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا نشان داد که آمریکایی ها در باره خانواده سیمسون اطلاعات بیشتری دارند تا درباره اولین متمم قانون اساسی آمریکا.

ماه آینده، قسمت جدیدی از کارتون خانواده سیمپسون، برای اولین بار از زمان پخش این کارتون، ابتدا در بریتانیا پخش خواهد شد.

قسمت های جدید این کارتون معمولا ابتدا در شبکه تلویزیونی فاکس آمریکا و یک هفته بعد از آن در شبکه اسکای بریتانیا پخش می شوند.

قسمت جدید خانواده سیمپسون، با عنوان "به نام پدربزرگ"، داستان تعطیلات خانوادگی خانواده سیمپسون در ایرلند است که حدود 20 روز دیگر در شبکه اسکای بریتانیا پخش خواهد شد.

خانواده سیمپسون، سال ها است در بهترین ساعت های پربیننده تلویزیون نمایش داده می شود و از این نظر در آمریکا رکورد دار است و در عرصه جهانی هم بسیار موفق بوده است.

پیشتر، مت گرونینگ، خالق این اثر، گفته بود که ساخت این مجموعه تا زمانی ادامه خواهد یافت که او و همکارانش بتوانند ایده های تازه تولید کنند.

چند سال پیش هم نتیجه یک نظرسنجی در آمریکا نشان داد که آمریکایی ها در باره خانواده سیمپسون اطلاعات بیشتری دارند تا درباره اولین متمم قانون اساسی آمریکا.