آکادمی پلیس بغداد هدف حمله انتحاری قرار گرفت

Image caption محل حمله چهار سال پیش نیز توسط دو بمب گذار زن هدف قرار گرفته بود

در دومین انفجار در طی روزهای اخیر، یک حمله انتحاری در یک مرکز استخدام پلیس در بغداد به کشته شدن 28 نفر منجر شده است.

حداقل 57 نفر دیگر در اثر این حمله مجروح شده اند. گزارش شده که این حمله توسط موتورسواری انجام شد که با موتورسیکلت به میان جمعیت رفت و سپس بمب کمری خود را منفجر کرد.

هنگامی که حمله انجام شد قربانیان بیرون دانشکده پلیس صف کشیده بودند.

در یک سال گذشته از سطح خشونت در عراق به میزان قابل ملاحظه ای کاسته شده است اما حملات و انفجارها هنوز جزئی از زندگی روزمره مردم عراق هستند.

دو روز قبل در یک بازار احشام در استان بابل در اثر انفجار بمبی که در یک اتومبیل کار گذاشته شده بود حداقل 12 نفر جان خود را از دست دادند.

مایک سارجنت گزارشگر بی بی سی در عراق نیز هرچند اذعان می کند که شمار حملات بسیار کمتر شده اما معتقد است شرایطی ایجاد نشده که بتوان وقوع آنها را خاتمه یافته تلقی کرد.

مراکز استخدام نیروهای پلیس همواره یکی از اهداف مورد توجه شورشیان بوده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و به نقل از یک مامور پلیس، این حمله در ساعت 10 صبح به وقت محلی رخ داد و به سرعت شمار تلفات افزایش یافت.

این حمله انتحاری پرتلفات ترین در طی یک ماه گذشته در عراق محسوب می شود.

این مرکز استخدام پلیس در گذشته نیز هدف قرار گرفته بود؛ در سال 2005 دو بمبگذار انتحاری زن خود را در همین مکان منفجر کردند و 40 نفر دیگر را کشتند.

عراق در سال های اخیر شمار ماموران پلیس و سربازان ارتش خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است و دولت نوری المالکی در تلاش است نشان دهد که نیروهای عراقی می توانند امنیت این کشور را حفظ کنند.

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا هم اعلام کرده است "ماموریت رزمی" آمریکا در عراق در ماه اوت سال 2010 به پایان خواهد رسید و قرار است تا آن زمان دو سوم سربازان آمریکایی مستقر در عراق آن را ترک کرده باشند.

مطالب مرتبط