06:58 گرينويچ - 08 مارس 2009 - 18 اسفند 1387

راهپیمایی روز زن در لندن؛ تقبیح خشونت مردانه

هزاران نفر از زنان و کودکان لندن در آستانه روز جهانی زن (هشتم مارس) راهپیمایی گسترده ای را در خیابان های مرکزی این شهر برگزار کردند.

شرکت کنندگان در این راهپیمایی که توسط تشکلی مستقل به نام "Million Women Rise" برگزار شد، خشونت مردان علیه زنان و کودکان را تقبیح کردند و همبستگی خود را با قربانیان اینگونه سوء رفتار اعلام نمودند.

تشکل "Million Women Rise" (معادل "خیزش یک میلیون زن") خود را "ائتلافی از زنان مستقل و نمایندگان بخش امور داوطلبانه و اجتماعی زنان" معرفی می کند که با هدف سازماندهی یک تظاهرات ملی علیه خشونت مردانه گرهم آمده اند.

از سال 1975 که از سوی سازمان ملل متحد سال جهانی زن نام گرفت، روز هشتم مارس به عنوان روز جهانی زن شناخته شد و دو سال پس از آن صدور قطعنامه ای از طرف سازمان ملل متحد به این عنوان ("روز حقوق زن و صلح جهانی") رسمیت داد.

در بسیاری از کشورهای جهان به مناسبت این روز مراسم ویژه ای برگزار می گردد و از آن به عنوان موقعیتی استفاده می شود تا تغییرات به وجود آمده در راه دستیابی زنان به برابری، صلح و پیشرفت مورد بررسی قرار گیرد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.