کشف بقایای یک خون آشام در ایتالیا

دانشمندان ایتالیایی بقایای اسکلت زنی را یافته اند که به احتمال قوی در زمان خود یک خون آشام بود.

این اسکلت که قدمت آن به قرون وسطی می رسد، با آجری در دهان یافت شده که به گفته دانشمندان به معنی آن است که با این کار سعی شده تا از برخاستن مجدد او از گور جلوگیری شود.

دانکن کندی، خبرنگار بی بی سی در رم می گوید بقایای این اسکلت در جزیره ای در تالاب ونیز کشف شده است.

به گفته باستان شناسان این اسکلت متعلق به سال 1576 میلادی است.

متیو بورینی از دانشگاه فلورانس ایتالیا می گوید روش به کار گرفته در قرار دادن آجر در دهان این زن، روشی سنتی در آن زمان بود. این کار برای آن انجام می شد که خون آشام دیگر نتواند تغذیه کند.

آقای بورینی در یک نشست متخصصان پرشکی قانونی گفت که در آن زمان گفته می شد بیماری طاعون که در سراسر اروپا شیوع یافته بود، توسط خون آشامان زن پخش می شود.

باور عمومی بر این باور بود که اجساد این خون آشامان که در نزدیکی قربانیان طاعون به خاک سپرده می شدند، از اجساد این افراد تغذیه می کردند و از گور بر می خاستند.

گورکنان که مسئولیت شناسایی خون آشامان زن را به عهده داشتند، پس از باز کردن کفن آنها، آجر را در دهان آنها کار می گذاشتند تا مانع از تغذیه شوند.

روایات درباره خون آشام ها از بالکان و کشورهای اروپای شرقی در اوائل قرن 18 نشات گرفت.

روایت دراکولای برام استاکر به شهرت خون آشامان افزود. این کتاب در سال 1897 منتشر شد و بر اساس آن فیلم و سریال های تلویزیونی ساخته شده است.

باور بر این است که اسکلت یافت شده در ونیز، اولین بقایای یک خون اشام است که توسط متخصصان پزشکی قانونی مورد بررسی قرار گرفته است.

مطالب مرتبط