اهدای پاسپورت فلسطینی به عضو پارلمان بریتانیا

Image caption اسماعیل هنیه برای اولین بار بعد از پایان حمله به غزه جلوی دوربین ظاهر شد

جورج گالووی، عضو پارلمان بریتانیا به پاس حمایت وی از فلسطینی ها و اهدافشان، از سوی رهبر حماس پاسپورت فلسطینی دریافت کرده است.

آقای گالووی چند هفته پیش همراه یک کاروان کمک به نوار غزه رفت.

این کاروان که حامل مواد غذایی، پوشاک و دارو بود توسط گروه موسوم به "زنده باد فلسطین"و با حمایت جورج گالووی که از منتقدان سرسخت سیاست اسرائیل در قبال فلسطینیان است، فراهم آورده شد.

او شخصا 25000 پوند و تعدادی کامیون اهدا کرد. آقای گالووی و گروهش از مناطقی که طی سه هفته نبرد بمباران شده بودند دیدن کردند.

شرکت اسماعیل هنیه، رهبر جنبش حماس در مراسم اهدای پاسپورت به آقای گالووی، اولین حضور او در برابر دوربین های رسانه ها از زمان پایان حمله اسرائیل به غزه بود.

آقای گالووی گفت: "صدمات مادی زیادی وارد شده است و مردم واقعا رنج می برند اما روحیه شان بسیار قوی است. اگر کسی فکر می کند که فلسطینی ها با گرسنگی، تصرف سرزمین هایشان و بمباران، تسلیم می شوند، مطمئن هستم که اشتباه می کند. روح مبارزه در فلسطینی ها همچنان باقی است."

اسرائیل، آمریکا و اتحادیه اروپا حماس را گروهی تروریستی می دانند. بیشتر کمک ها توسط سازمان ملل متحد و سازمان های غیر دولتی که در منطقه فعالند و با حماس تماس مستقیمی ندارند، صورت می گیرد.

کشورهای غربی می خواهند او را برای ملاقات با رهبران حماس مورد پیگرد قانونی قرار دهند اما آقای گالووی این خواسته آنها را نادیده گرفته است.