پخش پیام منتسب به بن لادن از تلویزیون الجزیره

اسامه بن لادن
Image caption در پیام قبلی اسامه بن لادن نیز حمله اسرائیل به غزه محکوم شده بود

یک پیام صوتی که گفته می شود متعلق به اسامه بن لادن، رهبر شبکه القاعده است از شبکه تلویزیون الجزیره و رسانه های دیگر عربی پخش شده است.

در این پیام کسی که نام او ذکر نشده است از رهبران کشورهای عرب به شدت انتقاد کرده و آنان را از اندونزی گرفته تا موریتانی، کجرو و منحرف خوانده است.

در این نوار، همچنین برخی از رهبران کشورهای عرب به دلیل آنچه که همدستی با اسرائیل در جریان تهاجم اخیر این کشور به نوار غزه خوانده شده محکوم شده و از اعراب خواسته شده از این رهبران فاصله بگیرند.

در این پیام از کشور بخصوصی نام برده نشده ولی هنگام حمله اسرائیل به نوار غزه دولت مصر به دلیل این که گذرگاه های مرزی خود با نوار غزه را بسته بود و در نتیجه آن رساندن کمک های بشردوستانه به نوار غزه امکان پذیر نبود، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته بود.

وی تهاجم اسرائیل به نوار غزه را یک "هولوکاست" خوانده است.

در این نوار گفته شده که صحیح نیست که موضع مسلمانان پس از حمله به غزه تغییری نکند و مسلمانان باید خود را برای جهادی که به احقاق حقوق فلسطینیان منجر شده و به شکست شیطان بیانجامد آماده کنند.

اسامه بن لادن در پیام قبلی خود که در ماه ژانویه فرستاده بود، خواستار انتقام گیری از اسرائیل به دلیل حمله این کشور به نوار غزه شده بود.

در این پیام وی مسلمانان را تشویق کرده بود که جهاد علیه اسرائیل را شروع کنند.

خبرگزاری فرانسه می گوید اثبات این که نوار متعلق به اسامه بن لادن است ممکن نیست.

یک سخنگوی تلویزیون الجزیره از گفتن این که چگونه این نوار به دست تلویزیون این شبکه افتاده خودداری کرد.