10:39 گرينويچ - 15 مارس 2009 - 25 اسفند 1387

نواز شریف حصر خانگی را شکست

پلیس با طرفداران نوار شریف درگیر شد

نواز شریف، رهبر مخالفان پاکستان با شکستن حصر خانگی راهی لاهور جهت شرکت در تظاهراتی اعتراض آمیز شد.

دولت پاکستان منکر صدور دستور حصر خانگی آقای شریف شده است اما او در هنگام ترک منزل خود در لاهور این اقدام را "غیرقانونی" خواند و از مردم خواست به او بپیوندند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه او در هنگام خروج از محل سکونت خود خطاب به مردمی که تجمع کرده بودند، گفت: "این حصر خانگی غیرقانونی و غیر اخلاقی است. تمام این تصمیم ها بر خلاف قانون اساسی هستند."

پلیس ضد شورش شنبه شب منزل نواز شریف را به محاصره درآورد و جاده های اطراف آن را مسدود کرد. همچنین گزارشهایی از حمله پلیس با باتوم به طرفداران نواز شریف منتشر شده است.

گفتگو با محمد متین

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر


با این حال رحمان مالک، وزیر کشور پاکستان به بی بی سی گفت پلیس برای حفاظت از جان نواز شریف در اطراف محل سکونت او مستقر شده است.

او گفت: "من قاطعانه وجود هرگونه حکم حصر، بازداشت، یا حصر خانگی را رد می کنم. ایشان آزاد هستند به هر کجایی در کشور بروند."

تنش میان نواز شریف و آصف علی زرداری رئیس جمهور پاکستان افزایش یافته است

آقای شریف از برگزاری یک "راهپیمایی طولانی عمومی" به سمت اسلام آباد، پایتخت پاکستان حمایت کرده است تا از آن طریق مردم اعتراض خود را به ممانعت دولت از انتصاب مجدد قاضی چودری، رئیس دیوان عالی پاکستان اعلام کنند.

پلیس به سمت معترضانی که در حال حرکت به سمت اسلام آباد بوده اند گاز اشک آور شلیک کرده است.

باربارا پلت، گزارشگر بی بی سی در پاکستان می گوید هنوز مشخص نیست که به قای مشرف اجازه شرکت در این اقدام اعتراض آمیز داده شود.

معترضان قصد دارند در پایتخت پاکستان برای تحصن مقابل پارلمان این کشور جمع شوند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.