فریتزل به حبس ابد محکوم شد

Image caption فریتزل به بیمارستان روانی می رود

یوزف فریتزل، مرد اتریشی که متهم است دختر خود را به مدت 24 سال در زیرزمینی زندانی کرده و از او صاحب هفت فرزند شده، به حبس ابد محکوم شده است. او محکومیت خود را در بیمارستان روانی خواهد گذراند.

هیئت منصفه روز پنجشنبه (19 مارس)، به اتفاق آراء آقای فریتزل را در ارتباط با تمام جرم هایی که علیه او مطرح بوده است، گناهکار شناخت.

تجاوز جنسی، زنا با محارم، اسارت و همچنین قتل از جمله این جرم هاست. یکی از کودکانی که در زیرزمین محل حبس دخترش متولد شده بود، بعد از تولد به دلیل سهل انگاری از بین رفته است.

فریتزل دختر خود را به مدت 24 سال در زیر زمین خانه اش حبس کرده بود.

یوزف فریتزل روز گذشته (18 مارس)، تغییر عقیده داد و همه اتهامات خود را پذیرفت. او در ابتدای محاکمه این اتهامات را نپذیرفته بود.

فریتزل گفت تماشای ویدیوی دخترش که در آن علیه پدرش شهادت می دهد، باعث شد نظرش را عوض کند.

رودلف مایر، وکیل فریتزل گفت که اظهارات دخترش روی او تاثیر عمیقی گذاشته است. آقای مایر گفت که شهادت دخترش باعث شد که فریتزل برای اولین بار عواقب اعمال خود را ببیند.

یوزف فریتزل گفته است که عمیقا از کرده خود پشیمان است.

یکی از پزشکان دادگاه پیشنهاد داده بود که فریتزل، 73 ساله، را برای معاینه و درمان به یک مرکز روانپزشکی منتقل کنند.

الیزابت، دختر فریتزل روز 28 اوت 1984 در سن 18 سالگی ناپدید شد، زمانی که - بر اساس شهادت او به پلیس - پدرش او را به زیرزمین خانه کشید و پس از دادن قرص خواب آور حبسش کرد.

الیزابت وادار به نوشتن نامه ای شد که در آن وانمود شده بود، از خانه گریخته است.

رزماری، همسر یوزف فریتزل ظاهرا از جرایم او خبر نداشته است. الیزابت تا آوریل سال گذشته همراه سه تا فرزندانش حبس بود.

فرزندان الیزابت اکنون 5 تا 19 سال سن دارند. سه بچه در داخل زیرزمین با مادرشان نگهداری می شدند و هرگز نور آفتاب را ندیده بودند.

به گفته بازرسان، سه کودکی که توسط پدر و مادر بزرگشان بزرگ شده اند در بدو تولد به همراه نامه ای که در آن آمده بود الیزابت نمی تواند از آن ها مراقبت کند، به پدر و مادر بزرگشان واگذار شده بودند. نامه ای که الیزابت به اجبار پدرش نوشته بود.

مطالب مرتبط