دولت کانادا به نماینده پارلمان بریتانیا اجازه ورود نداد

Image caption گالووی در غزه پاسپورت فلسطینی دریافت کرد

جورج گالووی، نماینده پارلمان بریتانیا دولت کانادا را به دلیل ممانعت از سفرش به این کشور مورد نکوهش قرار داده است.

دولت کانادا به دلایل امنیتی مانع از سفر آقای گالووی شده است. دولت کانادا گفته است که حمایت جورج گالووی از جنبش اسلامی حماس در مناطق فلسطینی، دلیل اصلی جلوگیری از ورود او به این کشور بوده است.

کانادا، جنبش حماس را یک سازمان تروریستی می داند.

آقای گالووی که اخیرا همراه با یک گروه امدادی به غزه سفر کرد، گفته است که از این تصمیم دولت کانادا به دادگاه شکایت خواهد کرد.

جورج گالووی در سفر خود به غزه، به پاس حمایت هایش از فلسطینی ها و اهدافشان، از سوی یکی از رهبران حماس پاسپورت فلسطینی دریافت کرد.

آقای گالووی چند هفته پیش همراه یک کاروان کمک به نوار غزه رفت.

این کاروان که حامل مواد غذایی، پوشاک و دارو بود توسط گروه موسوم به "زنده باد فلسطین"و با حمایت گالووی که از منتقدان سرسخت سیاست اسرائیل در قبال فلسطینیان است، فراهم آورده شد.

او شخصا 25000 پوند و تعدادی کامیون اهدا کرد. آقای گالووی و گروهش از مناطقی که طی سه هفته نبرد بمباران شده بودند دیدن کردند.

این نماینده پارلمان بریتانیا از منتقدان جنگ عراق بود. او در سال 2003 از حزب حاکم کارگر بریتانیا اخراج شد. دلیل اخراج این بود که او از سربازان بریتانیایی که در آن سال به عراق اعزام شده بودند، خواسته بود تا از جنگیدن خودداری کنند.

در زمان حکومت صدام حسين، آقای گالووی برای خاتمه دادن به تحريم های سازمان ملل متحد عليه عراق به شدت فعاليت می کرد. او بارها به بغداد سفر و با صدام حسين و مقامات ارشد آن کشور ملاقات کرد و در تظاهرات ضد جنگ در بريتانيا فعالانه شرکت داشت.

مطالب مرتبط