افزایش چشمگیر حمله به کودکان با چاقو در بریتانیا

Image caption نوجوانان در بریتانیا به طور روز افزونی به دلیل ترس از جانشان چاقو حمل می کنند

بنا به تازه ترین آمار رسمی منتشر شده در بریتانیا، آمار چاقو خوردن کودکان در زد و خوردهای خیابانی، در یک دهه گذشته هفتاد و دو درصد افزایش داشته است.

دان پریمارولو، وزیر بهداشت بریتانیا روز یکشنبه (22 مارس)، گفت که بین سال های 1996 تا 2006 بیش از 49 هزار نفر به دلیل جراحت با شیئی تیز در انگلستان و ولز به بیمارستان مراجعه کرده اند که چهار هزار و پانصد تن از آنها کودک بوده اند.

گزارش از آمار و ارقام بیمارستان ها به تقاضای حزب لیبرال دموکرات بریتانیا تهیه شده است.

حزب لیبرال دموکرات بریتانیا، از احزاب مخالف دولت کارگری این کشور، هشدار داده است که یافته های جدید "ابعاد جرایم ناشی از فرهنگ حمله با چاقو" در بریتانیا را به وضوح نشان داده است.

پل هولمز، سخنگوی وزارت امور کشور در حزب لیبرال دموکرات بریتانیا گفت در حالی که شمار نوجوانانی که از امنیت جانی خود می هراسند و به همین دلیل مبادرت به حمل چاقو می کنند رو به فزونی بوده است، آمار و ارقام بیمارستان ها نشان داده است که این کشور بیش از پیش در دور باطلی از ارتکاب جرم با استفاده از چاقو گرفتار شده است.

آقای هولمز گفت: "مقامات دولتی به ما می گویند میزان جرم و جنایت در بریتانیا کاهش یافته اما آمار بیمارستانی که منتشر شده است، نشان داده که حملات جدی با اسلحه که نیاز به مراقبت های پزشکی پیدا می کند، رو به فزونی گذاشته است. آمار بیمارستان ها در مقایسه با آمارهای دیگر قابل اعتمادتر است چون نه تنها دست اندر کاران دولتی در آن دخل و تصرفی نداشته اند بلکه همچنین جرایمی که به پلیس گزارش نمی شود نیز در این آمار منعکس شده است."

در یک نظرسنجی که اخیرا در انگلستان صورت گرفت، دو درصد از نوجوانان دوازده تا هفده سال اذعان کردند که برای محافظت از جان خود به طور غیرقانونی چاقو حمل کرده اند.

کمیساریای کودکان انگلستان از هزار و هفتصد کودک در باره جرایمی که با چاقو و سلاح گرم صورت می گیرد، نظر خواهی کرده است.

تقریبا نیمی از آنها با حبس طولانی تر مجرمان به عنوان عاملی بازدارنده موافق بوده اند و یک سوم از آنها نیز بر این باور بوده اند که آموزش در باره عواقب این جرایم راهی مناسب برای حل این معضل بزرگ اجتماعی است.

مطالب مرتبط