اوباما: نیروی زمینی به پاکستان نمی فرستیم

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اعزام نیروهای زمینی این کشور به پاکستان برای بازداشت اعضای القاعده را رد کرده است.

آقای اوباما این سخنان را در گفت و گو با شبکه تلویزیونی سی بی اس در مورد استراتژی جدید آمریکا در افغانستان و پاکستان بیان کرد.

او افزود که پیش از هدف قرار دادن پیکارجویان در پاکستان با رهبران این کشور مشورت خواهد کرد.

آقای اوباما گفت نیروهای آمریکایی پس از مشورت با پاکستان به تعقیب اهداف مهم در این کشور خواهند پرداخت. او تاکید کرد آمریکا نیروی زمینی به پاکستان نخواهد فرستاد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا دو روز پیش جزئیات "استراتژی جدید برای مبارزه با القاعده و طالبان در کشورهای افغانستان و پاکستان" را اعلام کرد و گفت وضعیت دو کشور روز به روز خطرناکتر می شود.

او گفت که هدف آمریکا باید ایجاد اخلال در روند فعالیت های القاعده و در نهایت شکست این شبکه باشد.

افغانستان و پاکستان از استراتژی جدید آمریکا استقبال کرده اند و پاکستان از آمریکا خواسته تا حملات مرزی خود در این کشور را متوقف کند.

رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با سی بی اس گفت هدف اصلی آمریکا از این سیاست ها این است که به پاکستان برای شکست دادن افراطیون کمک کند.

او بر ضرورت همکاری با پاکستان به عنوان یک کشور مستقل تاکید کرد.

پیش از این مقام های نظامی آمریکا گفته بودند شواهدی در دست دارند که نشان می دهد عواملی در بخش اطلاعاتی ارتش پاکستان کماکان به پشتیبانی از طالبان و القاعده ادامه می دهند.

این مقام ها خواهان پایان یافتن این کمک های پاکستان به پیکارجویان طالبان و القاعده شده اند.

دریاسالار مایک مولن، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز گذشته گفت: "سرویس اطلاعات نظامی پاکستان (ISI) با پیکارجویان در مرز این کشور با افغانستان و هند ارتباط دارد."

ژنرال دیوید پترئوس، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای آمریکا در خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای میانه نیز گفت افسران اطلاعاتی پاکستان اخیرا به پیکارجویان خبر داده بودند که محل استقرار آنها لو رفته است. او افزود که برخی از گروه های پیکارجو توسط "آی اس آی"تاسیس شده اند و ارتباط این نهاد با این گروه ها کماکان ادامه دارد.

پاکستان همواره ارتباط با پیکارجویان را رد کرده است.

مطالب مرتبط