به روز شده:  13:14 گرينويچ - جمعه 03 آوريل 2009 - 14 فروردین 1388

"طالبان دختری را در برابر دوربین شلاق می زنند"

شما نسخه مناسب فلش را ندارید .فایل پخش نمی شود

تازه ترین نسخه فلش را دانلود کنید

پخش فرمت های دیگر صوت و تصویر

ویدیویی در دره سوات در پاکستان ضبط و منتشر شده که در آن افرادی که ظاهرا عضو طالبان هستند دختری را به اتهام داشتن رابطه نامشروع شلاق می زنند.

ضبط این صحنه ها نشان می دهد که نگرانی درباره تسلیم دولت ایالتی در برابر پیکارجویان طالبان در شمال غربی کشور توجیه پذیر است.

این منطقه در نزدیکی مرز افغانستان قرار دارد و پیکارجویان طالبان کنترل بخش اعظم دره سوات را در دست دارند.

این ویدیو چند مرد که ظاهرا از اعضای طالبان هستند را نشان می هد که دختری را روی زمین خوابانده اند و او را به وسیله تسمه ای شلاق می زنند.

آنها به مدت دو دقیقه در حالی که دختر از درد فریاد می کشد به این کار ادامه می دهند.

منابع محلی می گویند که این دختر به داشتن رابطه با مردی متهم شده است. افرادی که در این ویدیو شرکت دارند به زبان پشتون با لهجه سواتی صحبت می کنند.

دختری که شلاق می خورد در تمام طول مدت فیلم فریاد می کشد و در بخشی از آن به جان پدر خود قسم می خورد که دیگر این کار را انجام ندهد.

تقریبا در پایان ویدیو، وقتی دختر می ایستد، فردی که در دید دوربین نیست و گفته می شود شلاق زدن در ملع عام به دستور او برگزار شده، عصبانی می شود.

به گفته خبرنگار بی بی سی احتمالا این مرد به این دلیل عصبانی شده که دیگران به این زن اجازه داده اند در جمع مردان بایستد، امری که طالبان با آن مخالفند.

طبق گزارش ها این حادثه حداقل دو هفته پیش اتفاق افتاده است.

باربارا پلت، خبرنگار بی بی سی می گوید احتمالا این حادثه زمانی اتفاق افتاده است که دادگاه های اسلامی مورد تایید دولت ایالتی، با وضع قوانین شریعت قصد داشتند مانع از اعمال قوانین خشن و سرسختانه طالبان در این منطقه شوند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.