دزدان دریایی یک کشتی دیگر آمریکایی را ربودند

کشتی جنگی آمریکایی
Image caption کشتی های جنگی آمریکایی عازم آب های نزدیک به سواحل سومالی شده اند

در حالی که کشتی های نیروی دریایی آمریکا هنوز نتوانسته اند ناخدای کشتی آمریکایی مرسک آلاباما را که دزدان دریایی در نزدیکی سواحل سومالی ربوده بودند، آزاد کنند، گزارش شده که یک کشتی دیگر آمریکایی توسط دزدان دریایی در خلیج عدن ربوده شده است.

به قرار گزارش ها دزدان دریایی یک کشتی یدک کش را که با پرچم ایتالیا حرکت می کرد ولی صاحب آن آمریکایی است با 16 خدمه آن ربوده اند.

به خدمه این کشتی آسیبی وارد نشده است.

در حمله جداگانه ای، دزدان دریایی به یک کشتی 26 هزار تنی تیراندازی کرده و یک نارنجک به کابین فرمانده کشتی پرتاب کرده اند که منفجر نشده است.

گفته شده ملوانان این کشتی با پاشیدن آب با فشار زیاد، دزدان دریایی را عقب راندند.

در همین حال دزدان دریایی که از روز چهار شنبه گذشته یک ناخدای آمریکایی را در آب های اقیانوس هند به گروگان گرفته اند، هشدار داده اند که توسل به زور برای آزاد کردن وی به فاجعه خواهد انجامید.

گروگانگیر ها ابراز امیدواری کرده بودند که بتوانند ریچارد فیلیپس، ناخدای آمریکایی را از قایق نجات به کشتی بزرگ تری انتقال دهند.

در حال حاضر وی در آب هایی که صدها کیلومتر با ساحل سومالی فاصله دارد، در اختیار چهار دزد دریایی است.

پیشتر گزارش شده بود که گروهی از ریش سفیدان سومالیایی خود را برای میانجی گری بین مقامات آمریکایی و دزدان دریایی که یک ناخدای آمریکایی را در آب های اقیانوس هند به گروگان گرفته اند، آماده می کنند.

در همین حال کشتی های جنگی آمریکایی عازم محل نگاهداری ریچارد فیلیپس شده اند.

روز گذشته نیروهای ویژه فرانسوی به یک قایق تفریحی که به دام دزدان دریایی سومالی افتاده بود یورش بردند.

در جریان این عملیات از میان دو زوج و یک کودک که به گروگان گرفته شده بودند، چهار نفر از جمله این کودک توسط کماندوهای فرانسوی آزاد شدند، اما پدر کودک (که نام او فلوران لماکن ذکر شده) در اثر اصابت گلوله جان باخت.

همچنین دو دزد دریایی کشته شده و سه نفر دیگر به اسارات نیروهای فرانسوی درآمدند.

این قایق 12.5 متری پنج روز قبل هنگام سفر آقای لماکن به همراه همسر و فرزندش به زنگبار در تانزانیا و در هنگام عبور از خلیج عدن به دام دزدان دریایی افتاد.

مطالب مرتبط