تاکید پاکستان بر همکاری ضد تروریستی با بریتانیا

Image caption تحقیقات پلیس بریتانیا در مورد متهمین همچنان ادامه دارد

دولت پاکستان می گوید به طور رسمی از بریتانیا درخواست کرده است که درباره ۱۱ نفری که بر اساس گزارش ها پاکستانی هستند و اخیرا در بریتانیا به اتهام برنامه ریزی برای حمله تروریستی دستگیر شده اند اطلاعاتی در اختیار پاکستان قرار دهد.

رحمان ملک وزیر کشور پاکستان اعلام کرده است دولت پاکستان آماده همکاری کامل با بریتانیا در مورد این متهمین است اما هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد متهمین دریافت نکرده است.

بر اساس گزارش ها دست کم ده تن از افراد بازداشت شده شهروند پاکستان هستند و با ویزای دانشجویی در بریتانیا بسر می بردند.

گوردون براون نخست وزیر بریتانیا روز پنج شنبه نهم آوریل از دولت پاکستان خواسته بود که در مبارزه با گروه های به گفته وی تروریستی تلاش بیشتری کند.

وزیر کشور پاکستان می گوید دولتش در نامه های جداگانه به سازمان پلیس بین المللی- اینترپل و دولت بریتانیا از آن ها درخواست کرده است که در مورد متهمین اطلاعاتی در اختیار دولت پاکستان قرار بدهند.

او می گوید در حال حاضر نمی تواند تایید کند که بازداشت شدگان پاکستانی هستند اما به گفته وی در صورت تایید این موضوع دولت پاکستان به طور کامل با بریتانیا همکاری خواهد کرد.

باربارا پلت خبرنگار بی بی سی در اسلام آباد پایتخت پاکستان می گوید این کشور و بریتانیا در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری های گسترده ای دارند.

نیروهای امنیتی بریتانیا روز چهارشنبه گذشته ۱۲ تن را در ده آدرس مختلف در چند شهر بریتانیا از جمله لیورپول و منچستر بازداشت کردند.

پلیس و نیروهای امنیتی همچنان کار جستجو و تحقیق در ده آدرس یاد شده را ادامه می دهند.

در بریتانیا به پلیس یک هفته دیگر برای ادامه بازجویی از یازده تن از بازداشتی ها فرصت داده شده است.

باب کویک معاون پلیس لندن و عالی ترین مقام پلیس ضد تروریسم بریتانیا، در پی افشای غیر عمدی جزییات عملیات سری پلیس علیه متهمین مجبور به استعفا شد.

مطالب مرتبط