دزدان دریایی سومالیایی به یک کشتی دیگر حمله کردند

دزدان دریایی سومالیایی، این بار با استفاده از آر پی جی و سلاح های خودکار به یک کشتی تجاری آمریکایی دیگر در نزدیکی سواحل سومالی حمله کردند.

کشتی موسوم به 'لیبرتی سان' با محموله غذا برای کمک به آفریقا در آب ها شناور بود که به آن حمله شد.

خدمه کشتی گفتند که آنها هنگامی که زیر آتش حمله قرار گرفتند با عملیات نظامی موفق شدند از چنگ دزدان دریایی رها شوند.

آنها همچنین با فرستادن پیام از کشتی جنگی آمریکایی که در جریان حمله هفته گذشته باعث نجات کاپیتان کشتی شد، درخواست کمک کردند.

اما دزدان دریایی پیش از رسیدن کشتی جنگی دست از حمله برداشته و محل را ترک کرده بودند.

هیچکس در جریان این حمله مجروح نشد اما به بدنه کشتی خساراتی وارد شده است.

کشتی آمریکایی لیبرتی سان از هیوستون در تگزاس سفر خود را آغاز کرده بود و در راه به بندر مومباسا در کنیا بود که مورد حمله قرار گرفت.

دزدان دریایی تهدید کرده اند که انتقام کشته شدن همدستانشان در جریان حمله نیروهای ویژه فرانسوی و آمریکایی را خواهند گرفت.

راب واتسون، خبرنگار امور امنیتی در بی بی سی می گوید مشخص نیست که آیا این حمله در راستای انتقامجویی انجام گرفته باشد، اما نشان می دهد که عملیات نظامی عامل بازدارنده ای برای دزدان دریایی محسوب نمی شود.

با آنکه نیروهای دریایی بین المللی تلاش می کنند امنیت حرکت کشتی ها در اقیانوس هند و خلیج عدن را افزایش دهند، دزدان دریایی که در آبهای نزدیک به سواحل سومالی فعالیت دارند، چهار کشتی دیگر را در طی 48 ساعت گذشته ربوده اند.

دزدان دریایی همچنین در هفته های اخیر به دلیل ربوده شدن یک کشتی آمریکایی موسوم به مرسک آلاباما که در آبهای اقیانوس هند ربوده شده بود و نیز یک قایق تفریحی با مسافران فرانسوی، مورد توجه رسانه ها بوده است.

مطالب مرتبط