بودجه بریتانیا اعلام شد

آلستر دارلینگ، وزیر دارایی بریتانیا، امروز ( 22 آوریل) ضمن اعلام طرح بودجه سالانه این کشور در پارلمان اعلام کرد که نرخ مالیات برای کسانی که از آوریل سال آینده درآمدشان به بیش از 150 هزار پوند در سال می رسد، به 50 درصد خواهد رسید.

او پیش بینی کرده است که اقتصاد بریتانیا احتمالا 3 ممیز نیم درصد دیگر کاهش خواهد یافت اما به گفته او بعد از آن، رکود متوقف خواهد شد.

آلستر دارلینگ همچنین گفت که طبق برآوردهای صندوق جهانی پول، اقتصاد بریتانیا نسبت به آلمان، ژاپن، ایتالیا و به طور کلی منطقه اروپا کمتر وخیم است.

وزیر دارائی بریتانیا با اشاره به اینکه دولت این کشور کمک های خود را وقف کار آفرینی و کار آموزی برای جوانان خواهد کرد گفت که تا سال 2010 رشد اقتصادی به 1 ممیز 25 درصد و تا سال 2011 به 3 ممیز نیم درصد خواهد رسید.

آقای دارلینگ از آنچه او " اقدام بی سابقه و هماهنگ در سطح بین المللی برای مقابله با بحران مالی" خواند تمجید کرد اما تاکید کرد که هیچ راه حل فوری و یک شبه ای وجود ندارد.

رهبران کشورهای عضو گروه بیست اخیرا در اجلاس این گروه در لندن به توافقی رسیدند که آنها را موظف به اجرای برنامه هایی به ارزش هزار میلیارد دلار جهت تحریک اقتصاد جهان می کند.

آقای دارلینگ گفت که انتظار می رود دولت بریتانیا در سال جاری بیش از 250 میلیارد دلار وام بگیرد که این مقدار 12 درصد بیشتر از کل میزان تولید در این کشور است.

وزیر دارایی بریتانیا بحران مالی جهان را در رکود اقتصادی این کشور دخیل دانست در حالی که دیوید کامرون، رهبر حزب محافظه کار گفت که دولت، اقتصاد را نابود کرده است.

احزاب مخالف امروز، روز اعلام بودجه را " روز قضاوت " برای دولت کارگر خواندند.

مطالب مرتبط