به روز شده:  12:38 گرينويچ - جمعه 24 آوريل 2009 - 04 اردیبهشت 1388

بمبگذاری انتحاری در حرم امام موسی کاظم

تنها یک روز پس از دو حمله انتحاری در عراق که به کشته شدن بیش از 80 نفر منجر شد، دو حمله انتحاری دیگر در کاظمین در نزدیکی بغداد بیش از 60 کشته بر جای گذاشته است.

منابع خبری کشته شدن 25 ایرانی را در اثر انفجارهای کاظمین تایید کرده اند.

این حمله در منطقه کاظمین، محل حرم امام موسی کاظم (امام هفتم شیعیان) و زمانی رخ داد که مردم برای برگزاری نماز جمعه تجمع کرده بودند. بر اساس گزارش ها حداقل 125 نفر مجروح شده اند.

بنابر گزارش ها، این دو بمب گذار، هر دو زن بوده اند.

گزارش رادیویی برنامه جام جهان نما

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"


یک مامور پلیس به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت دو بمب گذار، بمب های خود را به فاصله دقایقی از یکدیگر منفجر کردند.

در حملات روز گذشته که خونبارترین حملات در سال جاری میلادی بودند، بیش از 50 زائر ایرانی که در رستورانی در بعقوبه بودند کشته شدند.

در سال گذشته میلادی تعداد موارد حملات انتحاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود اما شورشیان کماکان به انجام حملات در سراسر عراق ادامه می دهند.

جیم میور، گزارشگر بی بی سی در بغداد می گوید هرچند حملات امروز (جمعه 24 آوریل) روند موجود را تغییر نمی دهد، اما رویدادی بسیار نگران کننده است.

بر اساس آمار جدیدی که از سوی وزارت بهداشت عراق اعلام شد، از سال 2005 و با وخیم تر شدن شرایط عراق از نظر شمار حملات انتحاری، بیش از 87 هزار عراقی در این حملات کشته شده اند.

این آمار بر اساس اسناد بیمارستان ها و قبرستان ها تهیه شده و به گفته گزارشگر ما، با درنظر گرفتن بحث های داغی که درباره هزینه های انسانی جنگ عراق وجود دارد، این آمار بسیار مهم محسوب می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.