به روز شده:  18:59 گرينويچ - شنبه 25 آوريل 2009 - 05 اردیبهشت 1388

قطار انتخاباتی بی بی سی در هند


قطار پوشش انتخاباتی پانزدهمین دوره مجلس لوک سبها روز شنبه ۲۵ آوریل از ایستگاه صفدر جنگ دهلی نو حرکت کرد.

این ایستگاه در عمل فعالیت ندارد و معمولا از آن برای سرویسهای ویژه مانند همین قطار بی بی سی مورد استفاده قرار می گیرد.

مسافران قطار ویژه انتخابات بی بی سی خبرنگاران بخشهای مختلف این شبکه خبری هستند که برای پوشش انتخابات هند که بزرگترین دموکراسی جهان لقب گرفته است سوار این قطار شده اند.

قطار بی بی سی که کمی قبل از شروع مرحله سوم انتخابات حرکت خود را آغاز کرده است از دهلی به احمد آباد در گوجرات می رود سپس به بمبیی در مهاراشترا می رود و بعد وارد حیدآباد می شود.

( برای دیدن مسیر قطار بی بی سی ویدئو را ببینید. )

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

ترن ویژه انتخاباتی پس از گذر از حیدر آباد- بوبانزور-کلکته-پتنا-الله آباد در نهایت قرار است در سیزدهم ماه مه همزمان با پایان مرحله پنجم و آخر انتخابات وارد دهلی شود.

پیش از حرکت قطار مراسمی در هتل تاج محل دهلی نو برگزار شد. در این مراسم جمعی از دست اندرکاران بی بی سی و خبرنگاران محلی شرکت کردند.

مارک پرو که ویراستار سوار بر ترن است در سخنان کوتاهی با اشاره به مراسم مشابه در آمریکا و بنگلاش گفت که ترن انتخاباتی هند فرصتی را برای بخشهای رادیویی- تلویزیون و آنلاین بی بی سی فراهم می آورد تا این انتخابات را پوشش دهند.

نازز افروز دبیر اجرایی بخش جنوب آسیای بی بی سی نیز در این باره گفت که این پوشش اخبار انتخاباتی بدین صورت برای مخاطبان هند تلاشی است برای بیان این نکته که علاوه بر موضوعات انتخاباتی توجه زیادی به انتخابات هند وجود دارد.

خبرنگاران بخش هندی بی بی سی در تمام طول این سفر به صورت تیمهای مختلف در قطار خواهند بود و به گفته سانجیو شیراوسترا -- سر دبیر دفتر دهلی بی بی سی تلاش خواهند کرد تا جزییات این انتخابات را به مخاطبان خود ارایه دهند.

بازار رسانه ای هند از چند سال پیش بدین سو بسیار باز شده است و دهها شبکه خبری خصوصی در رقابتی نزدیک اخبار انتخابات را پوشش می دهند.

خبرنگاران بی بی سی می توانند در هر شهری که این قطار یکی دو روز توقف دارد به قطار بپیوندند و یا از آن جدا شوند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.