انتقاد تند عضو کابینه بریتانیا از دولت براون

Image caption اکنون اعضای کابینه هم از نخست وزیر علناً انتقاد می کنند

هیزل بلیرز وزیر امور اقلیتها و محلات در دولت بریتانیا پس از نوشتن انتقادی تند از دولت، گفته است که همچنان از گوردون براون، نخست وزیر، حمایت می کند.

خانم بلیرز در روزنامه ابزرور روز یکشنبه 13 اردیبهشت (سوم مه) نوشته است که مردم دیگر به بسیاری از اظهارات دولت در خصوص سیاستگذاری بی اعتماد شده اند.

او با انتقاد از استفاده نخست وزیر از سایت اینترنتی "یو تیوب" برای ترویج برنامه های دولت گفته بود که اعضای حزب حاکم باید مثل گذشته در خانه های مردم را بزنند و در محلات پر رفت و آمد شهر با مردم گفتگو کنند.

او همچنین گفت که دولت باید نشان دهد که "انگیزه ها، بیمها، امیدها و احساسات" مردم را درک می کند بر آن اساس با آنها ارتباط برقرار می کند.

در پی افزایش فشار بر نخست وزیر پس از فاش شدن پیش از موعد مطالب مقاله خانم بلیرز، وی با انتشار بیانیه ای گفت که مقاله او نقد نخست وزیر و توانایی او در رهبری کشور نبوده است.

خانم بلیرز در بیانیه خود همچنین اضافه کرد که از تصمیمات جمعی هیات دولت حمایت می کند.

در ماههای اخیر، در اثر تشدید فشارهای اقتصادی، رسواییهای مالی چند نفر از اعضای دولت و نمایندگان پارلمان و برخورد خشن پلیس با برخی تظاهرکنندگان، که در یک مورد نیز منجر به مرگ شده است، اقبال عمومی نسبت به دولت گوردون براون به شدت کاهش یافته است.

بسیاری از صاحب نظران اکنون معتقدند که دولت فعلی حزب کارگر در انتخابات عمومی سال آینده با شکست نسبتا سنگین، راه را برای حزب محافظه کار باز خواهد کرد تا پس از 13 سال در اپوزیسیون، به دولت بازگردد.

خانم بلیرز هم با اشاره ضمنی به این نگرانی از دست دادن قدرت، در مقاله خود نوشته بود که هیات وزیران در ناکامی دولت در برقراری ارتباط با مردم مسئولیت دارند.

مطالب مرتبط