مدیر دفتر امور نظامی کاخ سفید استعفا کرد

پرواز هواپیمای رییس جمهوری آمریکا بر فراز نیویورک خاطره یازده سپتامبر را زنده کرد
Image caption پرواز هواپیمای رییس جمهوری آمریکا بر فراز نیویورک خاطره یازده سپتامبر را زنده کرد

در پی پرواز هواپیمای ویژه رییس جمهوری آمریکا بر فراز شهر نیویورک و در ارتفاع پایین که نگرانی ساکنان این شهر و انتقاد مطبوعات را به همراه داشت، یکی از مقام های ارشد کاخ سفید استعفا کرد.

گزارش ها بیانگر پذیرش استعفای لوییز کالدرا، مدیر دفتر امور نظامی کاخ سفید به وسیله باراک اوباما است.

پرواز یکی از هواپیماهای ویژه ریاست جمهوری آمریکا به همراه یک جت جنگنده در ارتفاع پایین باعث وحشت ساکنان نیویورک و تخلیه بعضی از ساختمان های بلندمرتبه شد.

این اتفاق در بیست و هفتم آوریل رخ داد و مقام های نظامی هدف از این کار را تهیه تصویر از هواپیمای رییس جمهوری، موسوم به هواپیمای شماره یک نیروی هوایی با استفاده از مناظر شهر نیویورک اعلام کرده اند.

این رخداد برای بسیاری از ساکنان نیویورک حوادث حملات یازدهم سپاتمبر ۲۰۰۱ که هواپیماهای غول پیکر مسافربری به برج های دوقلو تجارت جهانی اصابت کردند را زنده کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نیروی هوایی آمریکا هزینه این پرواز و عملیات تصویربرداری را حدود ۳۳۰ هزار دلار ارزیابی کرده است.

آقای کالدرا در نامه استعفای خود نوشت که انتقاهای موجود درباره این اقدام، ادامه کار او را غیرممکن کرده و به زحمتی برای رییس جمهوری تبدیل شده است.

او ضمن عذرخواهی بیان کرد که مسوولان محلی از انجام این پرواز با خبر بوده اند.

وزارت دفاع آمریکا هم از اطلاع مسوولان شهر نیویورک و ایالت نیویورک از این پرواز خبر داده است. در این حال، مسوولان مطلع در جهت اطلاع رسانی به ساکنان این شهر اقدام نکرده بودند.

به گزارش کاخ سفید، باراک اوباما خواستار تحقیق درباره عملکرد اداره امورنظامی این کاخ شده تا از بروز حوادث مشابه جلوگیری شود.

مطالب مرتبط