پاپ از تشکیل کشور فلسطینی حمایت کرد

پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک های جهان از حق فلسطینیان برای داشتن یک کشور مستقل حمایت کرده است.

رهبر کاتولیک های جهان در ادامه سفر خاورمیانه ای، امروز چهارشنبه سیزدهم مه در بیت لحم در کرانه غربی اشغالی با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار کرده است.

بندیکت شانزدهم خواهان صلح عادلانه و پایدار در منطقه شده است. او همچنین از فلسطینیان خواسته است تا به خشونت و تروریسم باز نگردند.

رهبر کاتولیک های جهان در دیدار با محمود عباس گفته است: "واتیکان از حق مردم شما برای تشکیل یک کشور فلسطینی در سرزمین نیاکانتان، ایمن و در صلح با همسایگان با مرزهای به رسمیت شناخته بین المللی حمایت می کند."

پاپ در بیت لحم، زادگاه مسیح برای پایان یافتن محاصره غزه توسط اسرائیلی ها دعا کرده و گفته است که با درد و رنج مردم غزه ابراز همدردی می کند.

رهبر کاتولیک های جهان همچنین قرار است از یک اردوگاه آوارگان در نزدیکی بیت لحم دیدار کند.

چند هزار فلسطینی مسیحی در مراسم دعای بندیکت شانزدهم در میدان مهد بیت لحم شرکت کردند. گروهی از این مسیحیان از اسرائیل و گروهی نیز از غزه به این مراسم رفته اند. پاپ از کلیسای مهد در بیت لحم، قدیمی ترین کلیسای جهان، نیز دیدار کرده است.

در سفر پاپ از بیت المقدس به بیت لحم، بندیکت شانزدهم شخصا دیوار حائل را که اسرائیل برای جدا کردن زمین های خود از مناطق فلسطینی، برای ایمنی بیشتر، ساخته مشاهده کرد.

حضور مسیحیان در این منطقه به شدت کاهش یافته و پاپ خواهان ادامه حضور مسیحیان در منطقه ای است که برای مسیحیان جهان مقدس به شمار می رود.

رهبر کاتولیک های جهان روز سه شنبه از اماکن مقدس در بیت المقدس دیدار کرد و قرار است روز پنجشنبه از ناصره در شمال اسرائیل که غالب جمعیت آن را اعراب مسیحی اسرائیلی تشکیل می دهند، بازدید کند. ناصره جایی است که بنا به روایات انجیل، مسیح در آنجا بزرگ شد.

مطالب مرتبط