بریتیش ایرویز با ضرر بی سابقه ای روبرو شده است

Image caption تعداد مسافران بریتیش ایرویز بیش از 4 درصد کاهش داشته است

شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (BA) اعلام کرده است که با بیشترین زیان سالانه از زمان خصوصی سازی شرکت در سال 1978 مواجه شده است.

زیان مالی بریئیش ایرویز در سال گذشته به 600 میلیون دلار رسید که در طول بیست سال فعالیت آن به عنوان یک شرکت بخش خصوصی سابقه نداشته است.

بریتیش ایرویز کاهش شمار مسافران و افزایش قیمت سوخت در سال گذشته را از جمله دلایلی می داند که در این ضرر بی سابقه موثر بوده است.

قیمت سوخت مصرفی هواپیما به دلیل از افزایش قیمت نفت در سال گذشته، 44 و نیم درصد افزایش داشت.

کاهش ارزش پوند نیز در افزایش قیمت سوخت موثر بوده زیرا مواد سوختی به دلار خرید و فروش می شود.

این شرکت گفته است که تداوم بحران مالی جهان، فضای تجاری را بسیار محدود کرده و آن را با دشوارترین دوران در طی 20 سال گذشته مواجه ساخته است.

بریتیش ایرویز همچنین اعلام کرد که از تابستان سال پیش تا به حال 2500 تن از کارکنان شرکت را بیکار و در نتیجه ناگزیر به پرداخت 78 میلیون پوند هزینه بازخرید آنان بوده است.

'اوضاع بهتر نمی شود'

ویلی والش مدیر عامل این شرکت گفته است که هیچ نشانه ای مبنی بر بهتر شدن اوضاع نمی بیند.

کارشناسان هواپیمایی معتقدند با آنکه بریتیش ادعا می کند بحران اقتصادی جهان نقش مهمی در بروز زیان های این شرکت داشته است، اما نحوه فعالیت شرکت در آنچه اتفاق افتاده بی تاثیر نبوده است.

جان استریکلند، مشاور هواپیمایی گفت:"این بریتیش ایرویز بود که در نیمه اول سال با استفاده از ترمینال 5 فردوگاه هیترو، تیشه به ریشه خود زد."

احداث ترمینال 5 فرودگاه هیترو بیش از هشت و نیم میلیارد دلار هزینه برداشت اما از زمان افتتاح آن در ماه مارس گذشته، برای ماه ها دچار مشکل بود.

لغو ده ها پرواز و سرگردان شدن هزاران مسافر، مشکلاتی که در سرویس انتقال بار مسافران از گیشه پذیرش به انبار و تفکیک بار برای انتقال به هواپیماها پیش آمد، همچنین آشنا نبودن بیشتر کادر اداری و خدمه ترمینال با نقشه ساختمان جدید، شروع کار ترمینال 5 را با انتقاد و مشکلات زیادی مواجه ساخت.

ترمینال پنج، منحصرا برای هواپیمایی "بریتیش ایرویز" ساخته شده است. تصمیمی که انتقاد دیگر شرکت های هواپیمایی بریتانیا مثل "ویرجین" و "بریتیش مید لند" را برانگیخت که چرا در این فرودگاه قدیمی که دو باند بیشتر ندارد و تراکم فرود و پرواز هواپیماها گنجایش هیترو را به سر حد اشباع رسانده، ترمینالی با گنجایش جا بجا کردن ۳۰ میلیون مسافر در سال در انحصار "بریتیش ایرویز" قرار می گیرد.

آقای استریکلند همچنین گفت که بریتیش ایرویز به خصوص به دلیل کاهش مسافران فرست کلاس و بیزنس کلاس با زیان مواجه شده است.

مطالب مرتبط