بازداشت یک نظامی در لبنان به ظن جاسوسی برای اسرائیل

Image caption سیدحسن نصرالله خواهان مجازات اعدام برای افرادی شده که برای اسرائیل جاسوسی کرده اند

مقام های امنیتی لبنان می گویند یک سرهنگ ارتش این کشور را به ظن جاسوسی برای اسرائیل بازداشت کرده اند.

این سرهنگ ارتش لبنان، هفته پیش بازداشت شده و نیروهای امنیتی در حال بازجویی از او در باره روابط با سازمان های اطلاعاتی اسرائیل هستند.

طی هفته های اخیر در لبنان بازداشت هایی در ارتباط با شبکه جاسوسی اسرائیل صورت گرفته که عمده بازداشت شدگان سابقه خدمت در ارتش لبنان را داشتند.

ارتش لبنان توضیحی در باره بازداشت این فرد نداده است.

تعداد افرادی که به ظن جاسوسی برای اسرائیل بازداشت شده اند به سی نفر می رسد. بیش از بیست نفر از آنها رسما متهم به جاسوسی شده اند که تفهیم اتهام برخی از آنها به طور غیابی صورت گرفته است.

مقام های لبنان می گویند سه فردی که اخیرا در این پرونده جاسوسی متهم شده اند، فعالیت های نظامی و غیر نظامی مربوط به نصب تجهیزات را به اسرائیل گزارش می دادند.

این افراد همچنین اطلاعاتی در باره رفت و آمدهای چهره های سیاسی لبنان را به طرف اسرائیلی می دادند.

سیدحسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان هفته پیش خواهان مجازات اعدام برای افرادی شد که برای اسرائیل جاسوسی کرده اند و گفت که این کار را (اعدام) را از متهمان شیعه آغاز کنند.

مقام های بلندپایه اطلاعاتی لبنان می گویند کشف های اخیر شبکه های جاسوسی در لبنان، ضربه سهمگینی به توان اطلاعاتی اسرائیل در این کشور زده است.

لبنان هنوز به طور رسمی در جنگ با اسرائیل به سر می برد و شهروندان این کشور حق ندارند با دولت اسرائیل تماس برقرار کنند.

در سال 2006، جنگ سی و سه روزه میان حزب الله لبنان و اسرائیل اگرچه منجر به خرابی های وسیعی در لبنان شد اما ناکامی اسرائیل را در رسیدن به اهداف خود به دنبال داشت.

در این جنگ بیش از هزار لبنانی که بیشتر آنها غیر نظامی بودند کشته شدند. در اسرائیل نیز شمار تلفات این جنگ به 159 نفر رسید.

مطالب مرتبط