جنجال بر سر مرغ زهر ماری

Image caption رستوران های چین اغلب روش هایی غیرعادی برای تهیه غذا به کار می برند

مسئولان بهداشتی محلی در چین می گویند از رستوران ها خواسته اند تا ارائه غذایی را که با مرغ های کشته شده با نیش مارهای سمی آماده می شود، متوقف کنند.

این نوع غذا که تعداد اندکی از رستوران ها در جنوب و جنوب غرب چین آن را به مشتریان ارائه می کنند، اغلب به عنوان غذایی زهرزدا در فهرست غذای رستوران ها قرار می گیرد.

با این حال پس از انتشار فیلم ویدئویی در باره چگونگی آماده شدن این غذا، موجی از بحث ها در رسانه ها و بین وبلاگ نویسان چین به راه افتاد. در این فیلم، یک آشپز نمایش داده شده است که ماری را در دست دارد و آن را وادار می کند یک مرغ زنده را چندین بار و تا زمان مردن این مرغ، نیش بزند.

بحث های اینترنتی که در یک هفته گذشته به راه افتاد، در نهایت به اتخاذ این تصمیم منجر شد که کشتن مرغ های زنده با نیش مارهای سمی، عمل بی رحمانه ای است، هرچند برخی از کسانی که در این باره اظهارنظر کرده اند، گفته اند غذایی که با این روش تهیه می شود، از دید آنها خوشمزه بوده است.

با این حال، یکی از همسایگان رستورانی که چنین غذایی را ارائه می کند، به روزنامه ای محلی گفت که این کار، نه تنها بی رحمانه بلکه کاملا غیرعادی است.

این روزنامه محلی به نقل از مقام های بهداشتی نوشت که هیچ کس مسموم نشده، با این حال این کار، در کمترین حالت، روشی غیرعادی برای ذبح مرغ ها بوده است.

رستوران های چین سابقه ای طولانی در ارائه غذاهایی با محتویان غیرعادی به مشتریان خود دارند که اعتراض فعالان حقوق حیوانات و ناظران بهداشتی را به دنبال داشته است. از جمله مغز میمون زنده، سوپ گربه و جنین گوزن در گذشته در این رستوران ها ارائه شده است.