به روز شده:  15:07 گرينويچ - جمعه 05 ژوئن 2009 - 15 خرداد 1388

وزیر کشور جدید بریتانیا معرفی شد

گوردون براون برای نجات دولتش کابینه را ترمیم می کند.

به دنبال استعفای 4 تن از وزرای کابینه بریتانیا، گوردون براون، نخست وزیر، در تلاش برای جلوگیری از فروپاشی دولتش تصمیم به ترمیم کابینه گرفته است. آلن جانسون، جانشین جکی اسمیت، وزیر کشور می شود که جند روز پیش اعلام کرده بود از این مقام کناره گیری خواهد کرد.

در این ترمیم کابینه آلستر دارلینگ، در مقام وزیر اقتصاد باقی می ماند اما جان هاتون، وزیر دفاع، تصمیم گرفته است که از دولت خارج شود . او تاکید کرده است که علی رغم این تصمیم همچنان از نخست وزیر حمایت می کند.

علاوه بر جان هاتون، جف هون، وزیر راه و ترابری، هم کناره گیری خود از دولت را اعلام کرده است.

ترمیم کابینه به دنبال استعفای جیمز پرنل، وزیر کار و بازنشستگی انجام می گیرد. او ضمن استعفا از این مقام خواهان آن شد که گوردن براون هم از مقامش کناره گیری کند.

گفتگو با شهریار رادپور کارشناس مسایل بریتانیا

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

تازه ترین نسخه "فلش" اینجا قابل دریافت است

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"


دیوید میلیبند، وزیر امور خارجه، جک استرو وزیر دادگستری و پیتر مندلسون وزیر تجارت از جمله وزرائی هستند که در مقام خود باقی مانده اند.

قرار است که تا چند ساعت دیگر فهرست کامل وزرا و اعضاء کابینه اعلام شود.

وضعیت حزب کارگر در انتخابات محلی

حزب کارگر در عین حال خود را برای نتایج نامطلوب در انتخابات محلی در انگلستان آماده می سازد. نتایجی که تا کنون منتشر شده نشان می دهد که حزب محافظه کار و حزب لیبرال دمکرات در انتخابات شوراهای شهر موفقیت های جدیدی به دست آورده اند.

دیوید کامرون، رهبر حزب محافظه کار، و نیک کلگ، رهبر حزب لیبرال دمکرات باز هم تکرار کرده اند که با "متلاشی شدن کابینه" گوردون براون باید انتخابات عمومی برگزار کند.

احزاب اپوزیسیون امیدوارند که با برگزاری انتخابات عمومی، قدرت سیاسی از دست گوردون براون و حزب حاکم کارگر او در آید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.