زرداری انفجار لاهور را محکوم کرد

آصف علی زرداری
Image caption آقای زرداری گفت پاکستان برای حفظ حاکمیت خود می جنگد

آصف علی زرداری، رییس جمهوری پاکستان کشته شدن یک روحانی مخالف طالبان در جریان یک انفجار انتحاری را محکوم کرد.

آقای زرداری در یک سخنرانی تلویزیونی کشته شدن سرفراز نعیمی را در مدرسه ای مذهبی در لاهور محکوم کرد.

وی افزود طالبان افرادی بیرحم هستند و فعالیت آنان بر ضد حاکمیت پاکستان است.

رییس جمهوری پاکستان گفت: "ما برای حفظ حاکمیت خود می جنگیم، تا آخر به این جنگ ادامه می دهیم و به هر بهایی در آن پیروز خواهیم شد."

آقای زرداری از شجاعت سربازانی که "در جنگ با تروریسم" شرکت دارند، قدردانی کرد.

رییس جمهوری پاکستان در این سخنرانی همچنین از اعطای امتیازاتی به افراد نیروهای مسلح و افزایش حقوق کارکنان دولت خبر داد.

وی وعده داد که دو میلیون نفری که در جریان تهاجم کنونی ارتش پاکستان علیه طالبان آواره شده اند، مجددا اسکان داده خواهند شد.

مایک وولدریج، خبرنگار بی بی سی در امور جهانی می گوید دولت پاکستان اخیرا در عملیات نظامی علیه طالبان، پیروزی هایی کسب کرده اما مسئله مهم، این است که در دل مردم منطقه نیز جایگاهی داشته باشد.

حمله روز شنبه به یک حوزه علمیه در لاهور موجب کشته شدن مدیر این حوزه شد و همزمان با آن، در اثر بمبگذاری در مسجدی در شهر نوشره در شمال غرب پاکستان شش نفر کشته و حدود 100 نفر مجروح شدند.

این مسجد در نزدیکی یک انبار تدارکات نیروهای مسلح و در منطقه ای نظامی که از نظر امنیتی به شدت از آن محافظت می شود، قرار داشت.

حمله لاهور هنگامی صورت گرفت که سرفراز نعیمی، مفتی سرشناس سنی مذهب، پس از برگزاری نماز جمعه در دفتر خود سرگرم خوش آمدگویی به نمازگزاران بود.

در این حمله چند نفر نیز مجروح شدند و دفتر سرفراز نعیمی کاملا منهدم شد.

سرفراز نعیمی، از بمبگذاری های انتحاری و نیز فعالیت های طالبان همواره به صراحت انتقاد می کرد و این فعالیت ها را ضد اسلامی می دانست.

سرفراز نعیمی همچنین از ارتش پاکستان در عملیات علیه پیکارجویان طالبان در دره سوات و سایر نقاط پاکستان صراحتا پشتیبانی می کرد.

آقای نعیمی از اعضای یک کنفرانس مدرسین اسلامی بود که در ماه مه گذشته با حمایت دولت پاکستان تشکیل شد. این کنفرانس از بمبگذاری های انتحاری و گردن زدن مسلمانان بی گناه انتقاد می کرد.

مطالب مرتبط