پایان جستجو برای پیداکردن قربانیان سقوط هواپیمای ایرفرانس

Image caption تیم جستجو و قطعات پیدا شده از هواپیمای ایرفرانس

ارتش برزیل می گوید که به جستجو برای یافتن اجساد قربانیان حادثه سقوط هواپیمای ایرفرانس پایان داده است.

طی بیست و هشت روز جستجو، اجساد پنجاه و یک نفر از ۲۲۸سرنشین این هواپیما که روز اول ماه ژوئن، بر فراز اقیانوس اطلس سقوط کرد پیدا شده است.

یک سخنگوی ارتش برزیل گفته است که پیدا شدن اجساد دیگر "غیرممکن" به نظر می رسد. با این حال جستجوهایی که از طرف فرانسه برای یافتن جعبه سیاه هواپیما انجام شده ادامه خواهد داشت. جعبه سیاه هواپیما، دست کم تا دوم ژوئیه علائمی مخابره می کند که می تواند به پیدا شدن آن کمک کند.

هنوز علت سقوط هواپیمای ایرباس ۳۳۰ که از ریودوژانیرو در برزیل، عازم پاریس در فرانسه بود روشن نشده است. سرهنگ "هنری مونوز" سخنگوی نیروی هوایی برزیل گفته است که اکنون ۹ روز از زمانی که محل اجساد قربانیان پیدا شد می گذرد. او همچنین گفت : "تیم جستجو به این نتیجه رسیده که غیرممکن است که اجساد یا بقایای اجساد دیگری را بتوان در دریا پیدا کرد."

چندین کشتی فرانسه و همچنین یک زیردریایی اتمی این کشور، همچنان بدنبال یافتن جعبه سیاه هواپیما هستند که دست کم تا سی روز بعد از سقوط ، علائمی از خود منتشر می کند. سقوط هواپیمای ایرفرانس، بدترین حادثه در تاریخ صنعت هوایی فرانسه محسوب می شود. حدس و گمان هایی در این باره وجود دارد که اشکال در سیستم اطلاعات بر روی حس گر های سرعت هواپیما، که سیستمی بسیار قدیمی است، باعث سقوط آن شده است، اما افرادی که در این باره تحقیق می کنند، درباره نتیجه گیریهای زودهنگام هشدار داده اند. گزارش اولیه این گروه قرار است دوم ژوئیه منتشر شود.

مطالب مرتبط