مولانا فضل الله "به شدت" زخمی شده است

هواپیمای بدون سرنشین
Image caption پاکستان علنا از حملات آمریکا انتقاد کرده است

بر اساس گزارشهایی که به دست بی بی سی رسیده گفته می شود که مولانا فضل الله که رهبر طالبان پاکستانی در سوات است به شدت زخمی شده است.

همین گزارشها حال مولانا فضل الله را وخیم خوانده اند.

اطلاعات مربوط به زخمی شدن مولانا فضل الله گزارشها درباره مجروح شدن این رهبر طالبان پاکستانی را که پیشتر از سوی مقامات امنیتی پاکستان منتشر شده بود، تایید می کنند.

گزارش مربوط به زخمی شدن شدید مولانا فضل الله را بی بی سی از طریق گفتگو با افراد محلی در مناطق شمال غرب پاکستان بدست آورده است.

فردی که خود را به دلایل امنیتی با نام مستعار واصف علی معرفی کرد به بی بی سی گفت که مولانا فضل الله در اثر دو حمله هوایی به شدت مجروح شده است.

به گفته این فرد مولانا فضل الله به کمکهای پزشکی دسترسی ندارد.

آقای علی همچنین به بی بی سی گفت که شاه درانی از دیگر فرماندهان طالبان پاکستان در منطقه بر اثر حملات هوایی کشته شده است.

گفتگو با افراد محلی دیگر در خصوص مولانا فضل الله با اظهارات آقای علی همخوانی دارد.

ارتش پاکستان در هفته های اخیر حملات شدیدی را علیه طالبان پاکستان در دره سوات به انجام رسانده است که بر اساس گزارشها تعداد زیادی از افراد طالبان کشته و مجروح شده اند.

ارتش پاکستان گفته است که عملیات در سوات به مراحل پایانی خود رسیده است.

عملیات ارتش در دره سوات حدود دو میلیون نفر را بی خانمان کرده است.

در همین حال ارتش پاکستان در حال انجام عملیات در وزیرستان در مناطق قبیله ای پاکستان است و هدف اصلی این عملیات بیت الله محسود رهبر طالبان پاکستان خوانده شده است.

مقامات ارتش پاکستان گفته اند که هنوز عملیات اصلی علیه رهبر طالبان پاکستانی آغاز نشده است.

مقام های آمریکایی معتقدند که بیت الله محسود در منطقه به طالبان و القاعده پناه می دهد و برای دستگیری او پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرده اند.

خبرنگار بی بی سی می گوید که حملات فزاینده توسط هواپیماهای بدون سرنشین باعث ناامنی زیادی در میان فرماندهان طالبان در پاکستان شده است.

از اوت سال گذشته دهها حمله موشکی در نواحی شمال غرب پاکستان روی داده که منجر به کشته شدن صدها پیکارجو ی غیر نظامی شده است.

این در حالی است که مناطق قبیله ای در وزیرستان شمالی و جنوبی هم هدف حملات بیشماری قرار گرفته اند.

مطالب مرتبط