700 در سراسر جهان بر اثر آنفلوانزای خوکی جان خود را ازدست داده اند

سازمان بهداشت جهانی گفته است از زمان شیوع بیماری آنفلوانزای خوکی از چهار ماه گذشته ، تاکنون شمار کسانی که بر اثر این بیماری جان خود را در سراسر از دست داده اند، به 700 نفر رسیده است.

سازمان بهداشت جهانی در ماه گذشته شمار کسانی را که بر اثر بیماری آنفلوانزای خوکی جان خود را ازدست داده اند، 429 نفر اعلام کرده بود.

در همین حال مارگارت چان، رئیس سازمان بهداشت جهانی، نسبت به شیوع گسترده ویروس"اچ 1 ان1" در سراسر جهان هشدار داده است.

پزشکان می گویند ، در اکثر موارد مبتلایان دارای علائمی خفیف از این بیماری هستند و عموما پس از گذشت یک هفته و بدون درمان های پزشکی بهبود می یابند.

مقامات سازمان بهداشت جهانی گفته اند سرعت شیوع این بیماری به حدی است که امکان ثبت هر مورد ابتلا به آن بی معناست. اما در عین حال تاکید کرده اند که تمامی کشورها باید وضعیت های غیر عادی همانند موارد خطرناک و یا علائم بالینی غیر معمول مربوط به این بیماری را تحت نظر داشته باشند.

یکی از سخنگویان سازمان بهداشت جهانی گفته است مقامات این سازمان باید اقدامات مختلفی را که کشورها برای کند کردن روند گسترش این بیماری اتخاذ می کنند، مورد بررسی قرار دهند.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، بستن مدارس می تواند از جمله توصیه هایی باشد که برای جلوگیری از گستردگی این بیماری انجام داد ، اما در عین حال این سازمان تاکید می کند که هر کشور با توجه به شرایط خاص خود باید اقداماتی موثر درجلوگیری از انتشاراین بیماری انجام دهد.

ا

مطالب مرتبط