پسر بن لادن 'احتمالا کشته شده است'

bin laden
Image caption تصور می شود که اسامه بن لادن در منطقه ای کوهستانی در مرز پاکستان و افغانستان پنهان شده است

یک مقام اطلاعاتی آمریکا می گوید احتمالا یکی از پسران اسامه بن لادن در جریان یک حمله موشکی آمریکا در پاکستان که پیشتر در سال جاری میلادی صورت گرفت، کشته شده است.

این مقام بلندپایه به شبکه رادیویی آمریکایی ان پی آر گفت، ماموران اطلاعاتی 80 تا 85 درصد اطمینان دارند که که سعد بن لادن کشته شده است، هرچند او تاکید کرد که بدون یافتن جسد، تایید قطعی این خبر کار دشواری است.

او افزود که پسر بن لادن هدف مشخص این حمله نبوده و تصادفا کشته شده است. به گفته این مقام اطلاعاتی آمریکا، سعد بن لادن در شبکه القاعده فعالیت می کرده، اما نقش مهمی در این شبکه نداشته است. حبس خانگی مقام اطلاعاتی آمریکا به شبکه رادیویی ان پی آر گفت دلیل این همه سر و صدا در مورد سعد بن لادن نام خانوادگی او است. سعد که پسر سوم بن لادن بود، کمتر از 30 سال سن داشت. سرویس های اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که سعد بن لادن پیش از فرار به پاکستان، چندین سال در ایران تحت حبس خانگی قرار داشته است. به گفته مقام اطلاعاتی ای که با شبکه ان پی آر صحبت کرده، پسر بن لادن احتمالا در نتیجه موشکی که توسط یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا شلیک شده، کشته شده است. این مقام آمریکایی تاریخ دقیق این حمله موشکی را اعلام نکرده و فقط گفته است که حمله مذکور در سال جاری صورت گرفته است. تصور می شود که اسامه بن لادن در یکی از مناطق قبیله نشین کوهستانی در مرز پاکستان و افغانستان پنهان شده اما معلوم نیست که مخفیگاه او و پسرش یک جا بوده باشد. ارتش آمریکا مدتی است که با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین حملات خود را علیه پایگاه های قدرت شبکه القاعده و طالبان در منطقه افزایش داده است.

مطالب مرتبط