حزب الله به اسرائیل: حمله کنید، تل‌آویو را می‌زنیم

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به اسرائیل هشدار داد که هر نوع حمله ای به حومه بیروت، با پاسخ شدید این گروه رو به رو خواهد شد.

جنوب بیروت مقر اصلی حزب الله لبنان است.

دبیرکل حزب الله لبنان تهدید کرد در صورت وقوع چنین حمله ای، این گروه با موشک به تل آویو حمله خواهد کرد.

سیدحسن نصرالله این سخنان را هفته پیش در جمع گروهی از مهاجران لبنانی بیان کرده و روزنامه های الاخبار و السفیر لبنان که به حزب الله نزدیک هستند، این سخنان را منتشر کرده اند.

حزب الله لبنان و اسرائیل در سال 2006 درگیر جنگی سی و چهار روزه شدند که به خرابی های گسترده ای در لبنان منجر شد. در این درگیری نظامی، حدود هزار و دویست شهروند غیرنظامی لبنان و 160 اسرائیلی عمدتا سرباز کشته شدند.

این جنگ پس از آن روی داد که حزب الله در یک عملیات مرزی، دو سرباز اسرائیلی را ربود.

مرز میان لبنان و اسرائیل از آن زمان تقریبا آرام بوده است. اوائل ماه جاری میلادی، یک انبار تسلیحاتی حزب الله در جنوب لبنان منفجر شد. مقام های حزب الله گفتند این انبار متلق به زمان پیش از جنگ با اسرائیل در سال 2006 بود.

آقای نصرالله هشدار داد که ارتش اسرائیل در هر جنگی در آینده نابود خواهد شد و هر نیروی دشمن که وارد خاک لبنان شود، از بین خواهد رفت.

سازمان ملل که نیروهای حافظ صلح آن در جنوب لبنان مستقرند می گویند شواهدی مبنی بر انبار کردن سلاح ها در مراکز متعلق به حزب الله وجود دارد که ناقض قطعنامه های شورای امنیت است.

نیروهای امنیتی لبنان اخیرا بیش از پنجاه نفر را به اتهام جاسوسی برای اسرائیل بازداشت کرده اند که در میان بازداشت شدگان، چند عضو ارتش نیز دیده می شوند.

مقام های لبنان می گویند این بازداشت ها، ضربه سهمگینی به توان اطلاعاتی اسرائیل در لبنان وارد کرده است. اسرائیل در این مورد اظهارنظری نکرده است.

مطالب مرتبط