چهار انفجار بغداد و نینوا را به لرزه درآورد

انفجار حداقل چهار بمب باعث کشته و زخمی شدن ده ها نفر در عراق شد.

انفجار دوبمب که در کامیونی در روستایی در نزدیکی شهر موصل کار گذاشته شده بودند، باعث کشته شدن حداقل 23 نفر و مصدوم شدن بیش از 100 نفر شد.

در بغداد هم، انفجار دو بمب دیگر که در اتومبیل و در نزدیکی کارگاه های ساختمانی کارگذاشته شده بود به کشته و مجروح شدن ده ها نفر انجامید.

این حملات دقیقه یک ماه پس از خروج نیروهای آمریکایی از شهرهای عراق رخ دادند.

دو انفجار خارج از بغداد، در ساعت چهار صبح به وقت محلی تقریبا همزمان در روستای خزنه در 20 کیلومتری شرق موصل رخ داد.

شدت انفجارها به اندازه ای بود که حداقل 30 خانه به کل ویران شدند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد از آنجا که دو کامیون حامل بمب در کوچه ای در یک محل مسکونی قرار داشتند، همه کشته ها غیرنظامی هستند.

شهر موصل که دومین شهر بزرگ عراق محسوب می شود و اقوام و مذاهب مختلف در آن سکونت دارند، یکی از آخرین نقاطی است که القاعده از آن به عنوان محل استقرار استفاده می کند و با وجود کاسته شدن از میزان خشونت ها در نقاط مختلف عراق، موصل کماکان صحنه بروز حملات و درگیری است.

دو انفجار بغداد در نقاط مختلف این شهر رخ داد.

با در نظر گرفتن نزدیکی محل انفجار به کارگاه های ساختمانی، به نظر می رسد هدف اصلی عاملان حمله، کشتن کارگرانی بوده که در ابتدای صبح با هدف پیدا کردن کار در این نقاط تجمع می کردند.

اعتقاد بر آن است که این دوحمله به کشته شدن حداقل 16 نفر و مجروح شدن نزدیک به 80 نفر دیگر منجر شده باشد.

روز جمعه هفتم اوت انفجار بمب در پنج مسجد شیعه در نقاط مختلف بغداد در جریان نماز جمعه، باعث کشته شدن تقریبا 40 نفر و مجروح شدن 130 نفر دیگر شد.

ناتالیا آنته لاوا، گزارشگر بی بی سی در بغداد می گوید با توجه به اینکه اکنون نیروهای عراقی مسئول برقراری امنیت هستند، اعتماد مردم عادی عراق به دولتشان برای حفاظت از آنها در حال کاهش است.

مطالب مرتبط