سناتور کندی نزدیک قبر دو برادرش به خاک سپرده میشود

کندی در کنار اوباما
Image caption ادوارد کندی از حامیان برجسته اوباما در حزب دموکرات بود

سناتور دموکرات ادوارد کندی که در سن 77 سالگی درگذشت، در قبرستان ملی آمریکا که محل دفن نظامیان کشته شده آمریکاییست، به خاک سپرده خواهد شد.

جان اف کندی، رئیس جمهوری پیشین آمریکا و سناتور رابرت کندی، دو برادر ترور شده ادوارد کندی، در این قبرستان دفن شده اند.

قبرستان ملی آمریکا که توسط وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اداره می شود، در ناحیه آرلینگتون ایالت ویرجینیا در حاشیه واشنگتن، پایتخت آمریکا واقع است.

کشته شدگان جنگ های آمریکا از جنگ داخلی این کشور در قرن 19 میلادی تا جنگ های عراق و افغانستان در این قربستان به خاک سپرده شده اند.

قرار است که سناتور ادوارد کندی که به "تد کندی" شهرت داشت، در نزدیکی قبرهای دو برادرش به خاک سپرده شود.

مراسم به خاکسپاری این سیاستمدار آمریکایی که روز چهارشنبه (26 اوت) در اثر بیماری سرطان مغز فوت کرد، روز شنبه انجام خواهد شد.

ادوارد کندی حدود 47 سال پیش به عضویت مجلس سنای آمریکا از ایالت ماساچوست انتخاب شد و در زمان مرگ، دوره نمایندگی تنها یک عضو دیگر سنا از او بیشتر بود.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به مرگ سناتور کندی، او را بزرگ ترین سناتور زمان خود خواند و گفت که آمریکا مرد بزرگی را از دست داد.

سناتور کندی یکی از با نفوذترین سیاستمداران دموکراتی بود که در مرحله مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از باراک اوباما در مقابل هیلاری کلینتون حمایت کرد.

او یکی از لیبرال ترین اعضای مجلس سنای آمریکا و حزب دموکرات بود.

وی در تدوین و تصویب تعدادی از طرح های مهم اجتماعی، به خصوص در زمینه های خدمات درمانی و حمایت از سالمندان، مشارکت فعالی داشت.

ادوارد کندی به خاطر موضعگیری های خود در قبال موضوعاتی مانند پیشبرد حقوق مدنی اقلیت ها، مخالفت با جنگ و حمایت از حرکت های صلح طلبانه هم معروف بود.

با این همه، دلیل اصلی شهرت ادوارد کندی تعلق او به یکی از سرشناس ترین خاندان های سیاسی در تاریخ معاصر آمریکا بود که برخی اعضای آن از اشتهار جهانی برخوردار شدند.

جان اف کندی، بزرگترین برادر ادوارد، در سال 1961 با برنامه ای حاوی اصلاحات سیاسی و مبارزه با محرومیت های مدنی و فساد به ریاست جمهوری انتخاب شد و در سال 1963، در یک سوء قصد جان خود را از دست داد.

دیگر برادر او، رابرت کندی، از سال 1961 تا 1964 به عنوان دادستان کل ایالات متحده، تلاش خود را بر مبارزه با گروه های قدرتمند جنایی متمرکز کرد و پس از عضویت در سنا در سال 1965، به اقداماتی در همین زمینه ادامه داد.

رابرت کندی در سال 1968 و در حالیکه برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری مبارزه می کرد ترور شد.

مطالب مرتبط