دختر ناپدید شده آمریکایی 'پس از 18 سال پیدا شد'

جیسی لی دوگارد
Image caption خانم دوگارد در سال 1991 زمان که 11 سال داشت ربوده شد

پلیس می گوید یک زن آمریکایی که در سال 1991 به عنوان یک دختربچه ربوده شده بود از کسی که مسئول ربودن او بوده است دو فرزند دارد.

به گفته پلیس جیسی لی دوگارد و دو فرزندش که 11 و 15 ساله هستند در یک محیط مخفی "در داخل یک حیاط خلوت نگاهداری می شدند."

فیلیپ گاریدو 58 ساله که ادعا می شود مسئول این آدم ربایی بوده و همسرش نانسی گاریدو که 54 سال دارد در کالیفرنیا تحت بازداشت قرار گرفته اند.

آزمایش های دی ان اِی برای تعیین هویت خانم دوگارد در جریان است اما او اکنون نزد مادرش برگشته است.

خانم دوگارد در سال 1991 زمانی که 11 سال داشت ظاهرا توسط دو نفر از خانه اش در اطراف شهر "لیک تاهو" ربوده شد.

فرد کولار از مقام های پلیس این منطقه گفت که خانم دوگارد از زمان ربوده شدن، دور از انظار و با این دو نفر در ملکی در نزدیکی سانفرانسیسکو زندگی می کرده است. "لیک تاهو" یک مرکز سیاحتی در چند ساعتی سانفرانسیسکو است.

پلیس گفت که این سه نفر بخش اعظم زندگی خود را در این ملک که امکان تماس آن با جهان بیرون کم بوده صرف کرده اند.

نام آقای گاریدو از قبل به عنوان یک "مجرم جنسی" ثبت شده بود و اجازه نداشت با کودکان باشد. به این ترتیب زمانی که در محوطه دانشگاه برکلی با دو کودک - فرزندان خانم دوگارد - مشاهده شد سوءظن پلیس را برانگیخت.

فیلیپ گاریدو یک بار به جرم تجاوز گناهکار شناخته شده بود. او در سال 1999 تحت نظارت پلیس قرار گرفت.

پس از حادثه اخیر و رؤیت او با دو کودک، ماموری که مسئول نظارت بر وی است او را احضار کرد. او هنگام رفتن به این ملاقات زن جوانی را که "آلیسا" می نامید با خود برد.

او در هنگام بازجویی فاش کرد که آلیسا همان خانم دوگارد است که سال ها پیش ربوده شده بود. خانم دوگارد نیز هویت خود را تایید کرد.

بیل کلارک دادستان ارشد منطقه "ال دورادو" گفت: "داستان خارق العاده ای است که شخصی مثل این خانم پیدا شود. کسی که ما فرض می کردیم مرده است."

مطالب مرتبط