نوجوان فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی کشته شد

یک نوجوان 15 ساله فلسطینی به ضرب گلوله نیروهای اسرائیلی در نزدیکی شهر رام الله در کرانه باختری کشته شده است.

ارتش اسرائیل گفته است محمد ریاض نایف 15ساله، به همراه گروهی از جوانان در حال پرتاب کوکتل مولوتف به سوی یکی از پست های بازرسی بود، که نیروهای اسرائیلی اقدام به تیراندازی به سوی آنها کردند.

این در حالی است که پلیس فلسطینی به نقل از شاهدان گفته است که پرتاب سنگ و کوکتل مولوتف از سوی جوانان فلسطینی زمانی انجام شد که آنها ابتدا به طرف این پسر آتش گشودند.

این حادثه در حالی اتفاق افتاده که اقداماتی برای از سرگیری مذاکرات صلح بین مقامات اسرائیلی و فلسطینی در اواخر این ماه در جریان است.

نوجوان مجروح فلسطینی بلافاصله به بیمارستانی در بیت المقدس منتقل شد، اما بعدا در همان بیمارستان درگذشت.

شیمون پرز، رئیس جمهوری اسرائیل، در گفتگویی با فاکس نیوز از احتمال دیدار بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و محمود عباس ، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک که در اواخر ماه جاری میلادی برگزار می شود، خبر داده است.

امریکا و اسرائیل در تلاشند تا قبل از از سرگیری مذاکرات صلح، در مورد درخواست فلسطینیان در زمینه توقف کامل ساختمان سازی در مناطق اشغالی کرانه باختری به توافقی دست یابند.

اسرائیل خواستار حفظ ساختمان ها در این مناطق شده و از توقف شهرک سازی در شرق بیت المقدس خودداری می کند.

دست کم 450 هزار شهروند اسرائیلی در کرانه باختری از جمله در شرق بیت المقدس زندگی می کنند.

براساس قوانین بین المللی، شهرک سازی در مناطق اشغالی کرانه باختری غیرقانونی است ، هرچند که اسرائیل بر این موضوع پافشاری می کند.

مطالب مرتبط