پلیس مکزیک شش هواپیماربا را دستگیر کرد

هواپیمای ربوده شده خطوط هوایی ائرومکزیکو
Image caption شش نفر که مسئول هواپیماربایی بودند دستگیر شده اند

پلیس مکزیک دست کم شش نفر را که مسئول ربودن هواپیمایی مسافربری در مسیر کانکون به مکزیکو سیتی بودند را دستگیر کرده است.

مقام های این کشور تایید کرده اند که بیش از 100 مسافر و خدمه این پرواز که با یک بوئینگ 737 متعلق به شرکت ارومکزیکو انجام می شد به سلامت آزاد شده اند. کانکون یک مرکز سیاحتی پرطرفدار در سواحل دریا است.

به گزارش رسانه های مکزیک هواپیماربایان تهدید کرده بودند که اگر اجازه نیابند با فلیپه کالدرون رئیس جمهوری مکزیک صحبت کنند هواپیما را منفجر خواهند کرد.

گفته می شود که یکی از هواپیماربایان یک افراط گرای مذهبی اهل بولیوی است که بر این باور بود که در حال اجرای ماموریتی الهی است.

هواپیماربایان درحالی که دستبند خورده بودند و توسط پلیس از هواپیما خارج می شدند در تصاویر تلویزیونی که از باند فرودگاه پخش شد مشاهده شده اند.

خوان مولینار وزیر راه و ترابری مکزیک گفت که در هواپیما هیچ بمبی یافت نشده است.

وی جزئیاتی از هویت هواپیماربایان که ابتدا گفته می شد سه بولیویایی هستند ارائه نکرد. گزارش ها حاکی بود که این افراد درپی پناهندگی سیاسی در مکزیک هستند و خواستار گفت و گو با فلیپه کالدرون رئیس جمهوری مکزیک شده بودند.

اما یک مقام بلندپایه مکزیکی گفت که هواپیماربایی توسط یک مرد 44 ساله بولیویایی طراحی شده بود که "دچار این اشراق شده بود که مکزیک با یک خطر بزرگ روبروست، و اینکه یک زلزله آن را تهدید می کند."

رسانه های مکزیک تصاویر این حادثه را به طور زنده پخش کردند و مسافران هواپیما درحال تخلیه و دور شدن از هواپیما مشاهده شدند.

دقایقی بعد دست کم شش مرد که دستبند خورده بودند توسط ماموران مسلح پلیس از هواپیما خارج شدند.

گزارش های اولیه به نقل از منابع پلیس حاکی بود که هواپیماربایان به خود مواد منفجره بسته اند.

آقای مولینار گفت که یکی از هواپیماربایان بسته ای در دست داشت که به اعتقاد بعضی از مسافران شبیه به یک وسیله انفجاری بود.

مطالب مرتبط