اوباما در نیویورک با نتانیاهو و عباس مذاکره می کند

Image caption رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید، این خبر را اعلام کرد

کاخ سفید اعلام کرده است که نشست سه گانه باراک اوباما، بنیامین نتانیاهو و محمود عباس در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار خواهد شد.

رابرت گیبز، سخنگوی کاخ سفید، روز شنبه (19 سپتامبر) اعلام کرد که نشست رئیس جمهوری آمریکا با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و محمود عباس، رئیس جمهوری فلسطینی ها روز سه شنبه (22 سپتامبر) برگزار خواهد شد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، نطقش در مجمع عمومی سازمان ملل را روز چهارشنبه (23 سپتامبر) انجام خواهد داد.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، پیش از نشست سه گانه، باراک اوباما به طور جداگانه با بنیامین نتانیاهو و محمود عباس دیدار و مذاکره خواهد کرد.

به گفته کاخ سفید، این دیدارها در چهارچوب تلاش دولت آمریکا برای آغاز مجدد مذاکرات صلح بین اسرائیل و فلسطینی ها انجام خواهد شد.

این بیانیه به نقل از جورج میچل، نماینده ویژه رئیس جمهوری آمریکا در امور صلح خاورمیانه، نوشته است که دیدار باراک اوباما با نتانیاهو و عباس بیانگر تعهد عمیق شخص اوباما به موضوع صلح فراگیر در خاورمیانه است.

این در حالیست که سفر اخیر جورج میچل به خاورمیانه نتیجه ملموسی نداشته است.

بر اساس گزارش ها، این دیپلمات آمریکایی نتوانسته است اسرائیل را ترغیب کند که به فعالیت های شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن پایان دهد.

دولت باراک اوباما بارها از اسرائیل خواسته است تمام فعالیت های شهرک سازی در کرانه باختری و بیت المقدس شرقی را متوقف کند، اما نخست وزیر اسرائیل این درخواست را رد کرده است.

حکومت خودگردان فلسطینیان تاکید دارد که تا هنگامی که فعالیت های شهرک ساز ی اسرائیل ادامه دارد، مذاکرات با اسرائیل را از سر نخواهد گرفت.

مطالب مرتبط