اجساد سربازان ایتالیایی از کابل به رم منتقل شدند

Image caption مرگ شش سرباز در یک بمبگذاری در افغانستان، ایتالیا را تکان داده است

اجساد شش سرباز ایتالیایی که در یک بمبگذاری در افغانستان کشته شده اند، به رم بازگردانده شدند.

هنگام ورود تابوت های حامل اجساد در فرودگاه رم، خانواده های سربازان کشته شده، گارد افتخار از سوی هنگی که آنها عضوش بودند و همچنین "جیورجیو ناپلیتانو"، رئیس جمهوری ایتالیا، حضور داشتند.

روز دوشنبه (21 سپتامبر)، مراسم تشییع جنازه آنها به طور رسمی برگزار خواهد شد و برای ادای احترام به آنان در مدارس، ادارات و سایر مراکز عمومی در سراسر ایتالیا یک دقیقه سکوت اعلام خواهد شد.

از پنج سال پیش که ایتالیا به افغانستان نیروی نظامی اعزام کرد، مرگ این شش سرباز، بزرگترین تلفات ارتش این کشور در یک حادثه واحد در افغانستان بوده است.

این سربازان روز پنجشنبه (17 سپتامبر)، در انفجاری بزرگ در شهر کابل، پایتخت افغانستان کشته شدند.

دانکن کندی، گزارشگر بی بی سی در رم گفت وقتی رئیس جمهوری ایتالیا دست های خود را بر روی هر یک از تابوت ها گذاشت، لحظه ای تاثر انگیز بود.

مرگ گروهی از سربازان ایتالیا در افغانستان، برای ایتالیایی ها واقعه ای تکان دهنده بوده است و مطبوعات و شبکه های تلویزیونی این کشور به طور گسترده به آن پرداخته اند.

به گفته گزارشگر بی بی سی کشته شدن شش سرباز این کشور در یک حادثه واحد، بحث های زیادی را در باره نقش ایتالیا در افغانستان بر انگیخته است.

در حال حاضر بیش از سه هزار سرباز ایتالیا در افغانستان مستقرند که اغلب آنها به کابل و هرات اعزام شده اند.

برخی احزاب سیاسی ایتالیا خواستار بیرون آمدن نظامیان این کشور از افغانستان شده اند اما فرانکو فراتینی، وزیر امور خارجه ایتالیا چند روز پیش گفت علیرغم بهای گزافی که این کشور پرداخته است، سربازانش باید در افغانستان بمانند.

مطالب مرتبط