انفجار دو نقطه در شمال غرب پاکستان را به لرزه درآورد

Image caption برخی منابع خبری اعلام کرده اند که طالبان مسئولیت حملات را به عهده گرفته است

در اثر دو انفجار انتحاری در منطقه ای در شمال غرب پاکستان حداقل 13 نفر کشته شده اند.

انفجار اول، هنگام بامداد در شهر بنّو رخ داد که به گفته پلیس بمب در یک اتومبیل کار گذاشته شده بود و به کشته شدن شش نفر منجر شد.

محل وقوع انفجار دوم، که ظاهرا به شیوه ای مشابه ایجاد شده، شهر پیشاور بوده است و گزارش شده که هفت نفر در اثر آن جان خود را از دست داده اند و ده ها نفر مجروح شده اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع پلیس اعلام کرد بمب دوم در یک محله تجاری پیشاور منفجر شده است، اما شاهدان عینی می گویند صدای انفجار را از دیگر نفقاط شهر شنیده اند.

اسد علی، یک ساکن پیشاور در گفتگویی تلفنی با دفتر خبرگزاری رویترز نیز گفت: "انفجاری بسیار بزرگی بود. می توانستم دودی را که از صحنه انفجار برخاسته بود ببینم."

انور خان، یکی از مقام های پلیس نیز به خبرگزاری فرانسه گفت می تواند کشته ها و مجروحان را در محل حادثه ببیند که به زمین افتاده اند.

در حمله اول، بمبگذار اتومبیل خود را بیرون یک قرارگاه پلیس منفجر کرد.

بر اساس گزارش ها ساختمان قرارگاه و چند خانه در همسایگی آن در اثر بروز انفجار فرو ریختند و به نظر می رسد تعدادی از مردم زیر آوار به دام افتاده باشند.

شهر بنّو در نزدیکی ناحیه قبیله ای وزیرستان شمالی قرار دارد که از مناطق استقرار طالبان به شمار می رود.

حملات اخیر پس از آن انجام شده که در هفته های اخیر طالبان متحمل ضرباتی شده است و برخی از فرماندهان این تشکل کشته شده یا به دام افتاده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک فرمانده طالبان که ظاهرا آموزش بمبگذاران انتحاری را به عهده دارد، گزارش داد که این تشکل مسئولیت حملات امروز را به عهده می گیرد.

قاری حسین که همچنین خود را به عنوان سخنگوی حکیم الله محسود، فرمانده طالبان معرفی کرده است به رویترز گفت: "دولت از سکوت ما سوء استفاده می کرد."

او افزود: "ما حملات بیشتری از این دست انجام خواهیم داد که بسیار قوی تر خواهند بود."

مطالب مرتبط