گوردون براون: برای تغییر جهان مبارزه می کنیم

گوردون براون

نخست وزیر بریتانیا در سخنرانی مهمی در اجلاس سالانه حزب کارگر این کشور، گفته است که برای "تغییر جهان" مبارزه خواهد کرد.

گوردون براون، رهبر حزب کارگر که برای آخرین بار پیش از انتخابات عمومی سال آینده، در اجلاس سالانه این حزب سخن می گفت، تأکید کرد که این انتخابات "بزرگترین انتخاب این نسل" خواهد بود.

او گفت: "ما قبلا جهان را تغییر داده ایم و دوباره هم این کار را خواهیم کرد".

آقای براون که حزبش در حال حاضر در نظرسنجی ها از رقیبان عقب افتاده است، گفت: "باید مبارزه کنیم. نه فرار می کنیم و نه تسلیم می شویم. باید برای پیروزی و به خاطر بریتانیا مبارزه کنیم".

نخست وزیر بریتانیا اخیرا از سوی تعدادی از اعضای حزب خود تحت فشار قرار گرفته بود که از رهبری حزب و ریاست دولت کناره گیری کند.

اما او به "دستاوردهای" حزب کارگر در ۱۲ سال تصدی دولت بریتانیا اشاره کرد و گفت که این حزب می تواند در آینده دستاوردهای بیشتری داشته باشد.

برگزاری رفراندوم برای اصلاحات انتخاباتی، ارائه تسهیلات بیشتر برای کودکان خانواده های فقیر، مقابله بیشتر با رفتارهای ضد اجتماعی و تأمین مسکن دولتی برای مادران سرپرست خانوار از جمله سیاست های تازه حزب کارگر بود که آقای براون در سخنرانی خود آنها را اعلام کرد.

آقای براون همچنین گفت که در صورت پیروزی حزب کارگر، طرح جنجالی صدور اجباری کارت شناسایی برای همه، در دوره آینده پارلمان ارائه نخواهد شد.

این طرح که از ابتکارات حزب کارگر است، هم به دلیل نگرانی های موجود در مورد سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات خصوصی شهروندان و هم به دلیل هزینه هنگفت آن مورد انتقاد مخالفان دولت بریتانیا قرار دارد.

مطالب مرتبط