اسرائیل 20 زن فلسطینی را در ازای فیلم شالیط آزاد می کند

Image caption گلعاد شالیط از سال 2006 در دست پیکارجویان فلسطینی بوده است

اسرائیل بیست زن فلسطینی زندانی را در ازای دریافت مدرکی که نشان دهد گلعاد شالیط، سرباز اسرائیل که پیکارجویان فلسطینی در غزه او را در سال 2006 گرفتند، هنوز زنده است، آزاد می کند.

در بیانیه ای که توسط دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل منتشر شده، آمده است که دولت اسرائیل انتظار دارد تصاویر ویدیویی را دریافت کند که نشان دهد گلعاد شالیط هنوز زنده است.

بنا به این بیانیه معامله روز جمعه (دوم اکتبر) تکمیل خواهد شد.

گروه حماس، که کنترل نوار غزه را در دست دارد، در یک کنفرانس مطبوعاتی جزئیات این بیانیه را تائید کرد و گفت که ویدیویی که در اختیار دولت اسرائیل قرار خواهد داد، یک دقیقه خواهد بود.

پیکارجویان فلسطینی گلعاد شالیط را در جریان حمله ای به مرز اسرائیل گرفتند.

از زمانی که گلعاد شالیط در دست پیکارجویان فلسطینی بوده، مذاکرات زیادی برای آزادی او صورت گرفته که هیچکدام به نتیجه نرسیده است.

گروه حماس خواستار آزادی دست کم هزار زندانی فلسطینی توسط اسرائیل شده تا گلعاد شالیط سالم آزاد شود.

کاتیا آدلر، گزارشگر بی بی سی در بیت المقدس، می گوید اخبار مربوط به گلعاد شالیط دائما در رسانه های اسرائیل مطرح است و مردم این کشور برای شنیدن خبری در باره او مشتاقند.

حماس به کمیته بین المللی صلیب سرخ اجازه نداده است سلامت گلعاد شالیط را تائید کند.

نخست وزیر اسرائیل می گوید با انتشار ویدیوی گلعاد شالیط مهم است که جهان بداند او هنوز زنده است و حماس مسئول امنیت جانی اوست.

اما گزارشگر بی بی سی به نقل از یکی از مقام های عالیرتبه در دفتر نخست وزیری اسرائیل گفته است که جاده به سوی آزادی گلعاد شالیط دراز و ناهموار خواهد بود.

مطالب مرتبط