درگیری پلیس و فلسطینیان در بیت المقدس

عکس آرشیوی
Image caption درگیری های مشابهی که هفته گذشته در بیت المقدس رخ داد

پس از آن که پلیس بیت المقدس راه ورود به داخل محوطه ای را که اماکن مقدس مسلمانان در آن قرار دارد، به روی مردم بست، معترضان فلسطینی با این نیروها درگیر شدند.

مقام های اسرائیل گفته اند که تردد به این منطقه را موقتا متوقف کرده اند چون از بروز خطرات امنیتی بیم داشته اند.

معترضان فلسطینی به سمت پلیس سنگ و بطری پرتاب کرده اند و پلیس در واکنش به حملات آنها از گاز اشک آور و نارنجک های بیهوش کننده استفاده کرده است.

گزارش شده است که شمار زیادی فلسطینی بازداشت شده اند که حاتم عبدالقادر، از وزیران سابق دولت فلسطینیان یکی از آنها بوده است.

پلیس اسرائیل می گوید عبور و مرور به این محوطه را، که به حرم قدس شریف معروف است، بسته است چون فلسطینیان درصدد بوده اند در آنجا تجمعی بزرگ برپا کند.

فلسطینیان گفته اند آنها تلاش دارند از این محوطه در برابر افراطی های یهودی محافظت کنند چون بیم دارند این دسته از یهودیان بخواهند به اماکن مقدس مسلمانان بی حرمتی کنند.

به گزارش خبرگزاری ها هفته گذشته نیز درگیری های مشابهی در بیت المقدس رخ داد که در جریان آن سی نفر در نزدیکی مسجد الاقصی مجروح شدند.

خبرگزاری رویترز به نقل از عدنان حسینی، فرماندار فلسطینیان در بیت المقدس، گزارش کرده که در حالی که پلیس ورود به این محوطه را که مسجد الاقصی و قبه الصخره در آن واقع شده است، موقتا متوقف کرده است برخی از زائران شب گذشته را در آنجا سپری کرده اند.

آقای حسینی به رویترز گفته است که حال و هوای بخش عرب نشین شرق بیت المقدس، که در سال 1967 توسط اسرائیل اشغال شد، بسیار پرتنش است.

مطالب مرتبط