انفجار بمب در عراق 6 کشته به جا گذاشت

نقشه عراق
Image caption در 18 ماه گذشته اوضاع عراق به طور کلی آرام بوده است

پلیس عراق می گوید حمله یک بمبگذار انتحاری به گروهی از عزاداران در شهر حدیثه در شمال غرب این کشور، موجب کشته شدن 6 نفر شد.

در این حمله 15 نفر نیز مجروح شده اند.

پلیس می گوید به احتمال قوی شمار قربانیان این بمبگذاری افزایش خواهد یافت.

در این حمله، بمبگذار انتحاری مواد منفجره را که در داخل یک کمربند جاسازی شده بود، در چادری که مراسم عزاداری در آن برگزار شده بود منفجر کرد.

این عزاداری به مناسبت مرگ یکی از اعضای قبیله ای بود که شماری از نفرات پلیس و ارتش نیز به آن تعلق دارند.

حدیثه که در استان انبار در فاصله 220 کیلومتری شمال غرب بغداد قرار دارد یکی از مراکز قدرت شورشیان سنی مذهب بود ولی متعاقبا به صورت صحنه نبرد علیه شبکه القاعده و سایر گروهها در عراق در آمد.

در سال 2007 که قبایل سنی مذهب عراق با نیروهای آمریکایی متحد شدند و نفرات القاعده از این استان بیرون رانده شدند، این منطقه به طور کلی آرام شد.

ولی پیکارجویان اسلامی نشان داده اند که هنوز می توانند به انفجار بمب دست بزنند و همواره محل اجتماع افراد، هدف مناسبی برای حمله آنان است چون موجب افزایش تعداد تلفات می شود.

انفجار اخیر در حالی اتفاق افتاده که نوری المالکی نخست وزیر عراق برای رفع تفرقه های قومی و فرقه ای قبل از برگزاری انتخابات عمومی این کشور تلاش می کند.

قرار است این انتخابات در ژانویه سال 2010 برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز درحالی که خشونت ها در سراسر عراق به طور کلی کاهش یافته، این کشور هنوز جای خطرناکی محسوب می شود.

در ماه اوت گذشته انفجار بمب در شهر حدیثه موجب کشته شدن 6 نفر و زخمی شدن 21 نفر شده بود.

مطالب مرتبط