به روز شده:  16:10 گرينويچ - دوشنبه 05 اکتبر 2009 - 13 مهر 1388

حمله انتحاری به دفتر سازمان ملل متحد در اسلام آباد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

پلیس پاکستان می گوید در جریان حمله انتحاری به دفتر برنامه جهانی غذا در اسلام آباد، پنج نفر از کارمندان این دفتر از جمله یک عراقی کشته و عده ای مجروح شده اند.

از مجتمع این دفتر که مامورین مسلح با سگ های پلیس از آن محافظت می کنند دود به آسمان بلند شده است.

هنگام انفجار قریب به 100 نفر در این مجتمع سرگرم کار بودند.

وزیر کشور پاکستان می گوید سهل انگاری در رعایت مقررات امنیتی سبب شد که بمبگذار که لباس نیروهای امنیتی را پوشیده بود بتواند به بهانه رفتن به دست شویی وارد مجتمع شود.

معاون برنامه جهانی غذا در اسلام آباد، این حمله را یک واقعه اسفناک برای سازمان ملل متحد و تمام نهادهای کمک های بشردوستانه در پاکستان خواند.

اورلا گرین، خبرنگار بی بی سی در اسلام آباد می گوید این حمله یادآور این موضوع خواهد بود که پایتخت پاکستان همچنان آسیب پذیر است و دلیل دیگری برای اثبات این واقعیت است که با وجود افزایش تدابیر امنیتی و عملیات جاری ارتش این کشور، پیکارجویان همچنان قادر به حمله هستند.

هنوز هیچ کس مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است ولی خبرنگار بی بی سی در اسلام آباد می گوید احتمالا طالبان پاکستانی که تهدید کرده بودند انتقام قتل بیت الله محسود، رهبر سابق خود را خواهند گرفت، عامل این حمله معرفی خواهد شد.

بیت الله محسود در اثر حمله یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی در ماه اوت گذشته کشته شد.

هفته گذشته در اثر دو انفجار انتحاری در شمال غرب پاکستان، 16 نفر جان خود را از دست دادند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.