گروگانگیری در مقر ستاد فرماندهی ارتش پاکستان

Image caption تعداد گروگان ها بین 10 تا 15 نفر اعلام شده است

افراد مسلحی که صبح شنبه به مقر ستاد فرماندهی ارتش پاکستان حمله کرده بودند، حداقل ده نفر را در این مقر به گروگان گرفته اند.

ارتش پاکستان می گوید این حمله که به کشته شدن چهار مرد مسلح و چند نظامی منجر شده را ناکام گذاشته است.

ارتش پاکستان در بیانیه خود گفت که طالبان مسوولیت این حمله را پذیرفته است.

اما یک سخنگوی ارتش پاکستان تایید کرده است که مهاجمان بین 10 تا 15 نفر را به گروگان گرفته اند.

به گفته این مقام ارتش پاکستان، ساختمان محل گروگانگیری به محاصره نیروهای امنیتی در آمده است.

بر اساس گزارش ها، صدای تیراندازی های پراکنده در اطراف این ساختمان شنیده شده است.

صبح شنبه چند فرد مسلح که لباس سربازان ارتش پاکستان را بر تن داشتند، سعی کردند وارد مجتمع ستاد فرماندهی ارتش پاکستان که در شهر راولپندی و تحت مراقبت ویژه قرار دارد بشوند که این اقدام به درگیری مسلحانه شدیدی میان مهاجمان و سربازان ارتش منجر شد.

حمله به ستاد فرماندهی ارتش در پی بروز یک مجموعه بمبگذاری در شمال غرب پاکستان رخ داد. روز جمعه نهم اکتبر 49 نفر در اثر انفجاری در شهر پیشاور جان خود را از دست دادند.

حملات در شرایطی رخ داد که ارتش پاکستان در حال آماده شدن برای انجام عملیاتی گسترده علیه طالبان است.

محمد جلیل یک مقام پلیس پاکستان به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت مردان مسلح قبل از ظهر به وقت محلی و سوار بر یک وانت سفید رنگ خود را به مجتمع ارتش رساندند.

به گفته مسوولان امور امنیتی، سپس این افراد موضع گرفتند و به سمت مجتمع شلیک کردند. همچنین یکی از آنها نارنجکی را به سمت ستاد فرماندهی پرتاب کرد.

شاهدان عینی گفتند در جریان این درگیری جاده های منتهی به منطقه مسدود شده بود و حداقل یک هلی کوپتر بر فراز منطقه در حال پرواز بود.

پس از مدتی ژنرال اطهر عباس، یک فرمانده ارتش، به یک شبکه تلویزیونی محلی گفت: "وضعیت تحت کنترل قرار دارد ... همه افراد مسلح کشته شده اند."

او افزود: "نمی توانم شمار دقیق تلفات ارتش را اعلام کنم اما چهار نفر از سربازان گارد در اولین پست بازرسی به شهادت رسیدند."

علیم مقبول، گزارشگر بی بی سی در اسلام آباد می گوید در روزهای اخیر مواضع طالبان در مناطق قبیله ای از سوی نیروی هوایی پاکستان مورد بمباران شدید قرار داشته است و حدس و گمان هایی درباره تشدید قریب الوقوع حمله ارتش وجود دارد.

طالبان تهدید کرده که درصورتی که عملیات علیه این گروه پیکارجو متوقف نشود حملاتی انتقام جویانه را انجام خواهد داد.

مطالب مرتبط