حراج ملاقات با ماندلا و بوسه توسط بازیگر هالیوود

نلسون ماندلا و چارلیز ترون
Image caption نلسون ماندلا و چارلیز ترون

دفتر نلسون ماندلا، رئیس جمهوری سابق آفریقای جنوبی و رهبر مبارزات ضد نژاد پرستی در این کشور، اعلام کرده است که چارلیز ترون، بازیگر سینمای هالیوود، اجازه نداشته است قرار ملاقات با آقای ماندلا را به حراج بگذارد.

گفته می شود که خانم ترون در یک برنامه خیریه، سفری به مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۰، ملاقات با نماد ضد آپارتاید و بوسه ای هفت ثانیه ای بر لبان او را به مبلغ صد و چهل هزار دلار فروخته است.

اما بنیاد آقای ماندلا به بی بی سی گفت که هنوز تقاضایی از این هنرپیشه آمریکایی، که زاده آفریقای جنوبی است، دریافت نکرده است.

بنیاد ماندلا گفت ملاقات با رهبر مبارزات ضد نژادپرستی آفریقای جنوبی "کاری شاق" است و حتی بنیادهای خیریه متعلق به آقای ماندلا اجازه ندارند زمان ملاقات با او را به حراج بگذارند.

گزارش شده است که این بازیگر سینمای هالیوود، ۳۴ ساله، در جریان جمع آوری پول برای کارهای خیریه، که در هفته گذشته در سانفرانسیسکو برگزار شده بود، در یک حراجی شرکت داشته است.

او در ابتدا، سفری به آفریقای جنوبی را که شامل بلیط مسابقات جام جهانی فوتبال و ملاقات با نلسون ماندلا می شده، به فروش گذاشته است اما وقتی بالاترین خریدار فقط حاضر شده است ۳۷ هزار دلار بابت تمام آنها پرداخت کند، خانم ترون اعلام می کند که حاضر است برای هفت ثانیه خریدار نهایی را ببوسد.

این موضوع باعث می شود قیمت پیشنهاد شده تقریبا سه برابر و ۱۳۰ هزار دلار شود. اما در آخرین لحظات یک زن می گوید اگر بوسه به بیست ثانیه برسد، حاضر است ۱۴۰ هزار دلار پرداخت کند.

خانم ترون با بوسیدن این زن برای بیست ثانیه در مقابل حاضران اعلام می کند به مبلغ ۱۴۰ هزار دلار رضایت داده است.