تجدید حملات عربستان به مواضع شورشیان یمن

سربازان سعودی-آزشیو
Image caption شورشیان یمنی می گویند سربازان عربستان سعودی به مواضع آنها در داخل خاک یمن حمله کردند.

شورشیان شیعه مذهب شمال یمن می گویند عربستان سعودی یک بار دیگر دهکده های آنان در شمال یمن را هدف بمباران هوایی و آتش توپخانه قرار داده است.

از تلفات این حمله هنوز خبری در دست نیست.

به گفته شورشیان یمن، هواپیماهای سعودی با گلوله های فسفری منطقه ملاحیت، را که از قرارگاه های شورشیان است هدف قرار داده اند.

شورشیان یک نوار ویدیویی در اینترنت گذاشته اند که سوختن ساختمان های یک دهکده را که ظاهرا مردمش فرار کرده اند، نشان می دهد.

مقامات سعودی اظهار نظری در این باره نکرده اند.

هفته گذشته مقامات این کشور اعلام کرده بودند تا هنگامی که شورشیان دهها کیلومتر از مرز عربستان سعودی به داخل خاک یمن عقب نشینی نکرده اند به بمباران شمال یمن ادامه خواهند داد.

دولت یمن روز گذشته 19 نوامبر، اعلام کرد که نیروهای دولتی یمن در جریان درگیری با شورشیان شیعه مذهب حوثی علی القطوانی، یکی از رهبران آنان را به قتل رسانده و کنترل منطقه ملاحیت، در استان سعده را به دست گرفته اند.

در جریان درگیری با شورشیان در مرز یمن یک سرباز عربستان سعودی نیز کشته شده بود.

شورشیان شیعه مذهب حوثی که از تبعیض هایی که می گویند دولت یمن علیه آنان قائل می شود شکایت دارند، می خواهند عربستان در مناقشه آنان با دولت یمن مداخله نکند.

آنها عربستان سعودی را متهم می کنند که از نیروهای مسلح ارتش یمن حمایت کرده و به این نیروها اجازه می دهد از داخل خاک عربستان به حملاتی علیه مواضع شورشیان دست بزنند.

هر دو کشور این اتهام را رد کرده اند.

دولت یمن شیعیان حوثی را متهم کرده که خواستار برقراری حکومت مذهبی شیعه زیدی هستند و از جانب ایران حمایت می شوند.

شیعیان زیدی اکثریت جمعیت شمال یمن را تشکیل می دهند.

مطالب مرتبط