حمله انتحاری دیگری در پیشاور روی داد

انفجار در پیشاور
Image caption پیشاور در هفته های اخیر شاهد حملات شورشیان بوده است

حمله انتحاری در شهر پیشاور پاکستان شماری کشته و زخمی برجای گذاشته است.

روز دوشنبه، 16 نوامبر (25 آبان)، راننده یک اتومبیل بمب گذاری شده در عملیات انتحاری در شهر پیشاور، مرکز ایالت سرحد شمالغرب پاکستان، پاسگاه پلیس نزدیک یک پایگاه نیروی هوایی ارتش پاکستان را هدف قرار داد که در نتیجه آن، دست کم چهار نفر کشته و بیش از بیست نفر دیگر زخمی شدند.

انفجار در حدود دو کیلومتری پایگاه هوایی بدابر در حومه پیشاور روی داد.

به گفته منابع محلی، ماموران مستقر در پاسگاه به راننده وانت بمب گذاری شده دستور ایست دادند، و پس از بی توجهی او به این دستور، به روی وانت آتش گشودند.

در این زمان، راننده اتومبیل مواد منفجره کار گذاشته شده در آن را منفجر کرد و خود نیز در این حادثه کشته شد.

گزارش های رسیده از پاکستان حاکی از آن است که اتومبیل حامل مواد منفجره از سمت مناطق قبیله نشین به سوی پیشاور در حرکت بود.

این مناطق از جمله محل های استقرار و فعالیت طالبان محسوب می شود که از حمایت برخی قبایل محلی برخوردارند و عملیات خود در پاکستان و افغانستان را از پناهگاه های خود در این بخش از پاکستان سازمان می دهند.

ماموران پلیس پاکستان رفت و آمد به این مناطق را به دقت زیر نظر دارند.

انفجار روز دوشنبه در نزدیک یک مسجد روی داد و ساختمان مسجد و پاسگاه پلیس در اثر این انفجار به شدت آسیب دید.

ارتش پاکستان از حدود دو سال پیش مقابله با افراد مسلح وابسته به اسلامگرایان تندرو در این منطقه را آغاز کرده و از اواسط ماه اکتبر سال جاری به عملیات خود شدت بخشیده است.

در مقابل، شورشیان مسلح، که به طالبان پاکستانی موسوم هستند، عملیات خود علیه مراکز شهری پاکستان را از جمله از طریق حملات انتحاری تشدید کرده اند که تاکنون تلفات سنگینی را در پی داشته است.

مطالب مرتبط