به روز شده:  15:00 گرينويچ - دوشنبه 16 نوامبر 2009 - 25 آبان 1388

طرح صلح خاور میانه توسط یک ایرانی تبار اسراییلی

مدیا پلیر

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در حالی که تلاشهای دولت باراک اوباما برای احیای مذاکرات صلح خاورمیانه عملا به بن بست رسید، حماس از آشتی ملی با تشکیلات خودگردان فلسطینی سر باز زده، محمود عباس از تصمیم خود برای کناره گیری خبر داده و بلوک عرب قصد دارد طرح اعلام استقلال یکجانبه فلسطین را به سازمان ملل متحد ببرد، یک ژنرال سابق ایرانی تبار اسرائیلی / طرح صلح جدیدی را روی میز گذاشته است. طرح صلحی که بر اساس تازه ترین نظر سنجی روزنامه چپ گرای هاآرض، به سرعت حمایت ۵۷ در صد از مردم اسرائیل را به دست آورده است.

شائول موفاز، ۱۳ آبان هزار و سیصد و بیت و هفت در تهران متولد شده است. او که در سال ۱۳۳۶ با اتفاق والدینش به اسرائیل مهاجرت کرده، در نوجوانی به ارتش پیوست و تا درجه سرلشکری پیش رفت. آقای موفاز در کارنامه سیاسی خود در سمت وزارت دفاع، وزارت حمل و نقل و ریئس ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل ایفای نقش کرده است. شائول موفاز در حال حاضر قائم مقام بزرگترین حزب رقیب دولت اسرائیل، یعنی حزب میانه روی کادیما می باشد.

محمد منظرپور، گزارشگر ما در بیت المقدس گفتگویی اختصاصی با آقای موفاز انجام داده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.