حمله انتحاری در پیشاور 19 کشته به جا گذاشت

انفجار در پاکستان
Image caption بمبگذار ساختمان یک دادگاه در پیشاور را هدف قرار داده بود

حمله انتحاری در شهر پیشاور پاکستان موجب کشته شدن 19 نفر و مجروح شدن دست کم 46 نفر شده است.

در این حمله بمبگذار که قصد ورود به مجتمع یک دادگاه در پیشاور را داشت، هنگامی که مامورین پلیس مانع ورود او شدند بمبی را که با خود داشت منفجر کرد.

یک مقام پلیس گفت بمب منفجره نزدیک به 10 کیلو وزن داشته است.

خانه یک فرمانده ارشد نظامی، یک هتل معروف و نیز چندین دادگاه در منطقه مورد حمله که در کنار جاده شلوغ خیبر است، قرار دارد.

حمله اخیر تازه ترین مورد از یک رشته انفجارهایی است که طالبان پاکستانی مسبب آن معرفی شده اند.

در حالی که ارتش پاکستان به حملات خود به نیروهای طالبان در وزیرستان جنوبی و نزدیک به مرز افغانستان ادامه می دهد، بمبگذاری ها در سراسر پاکستان افزایش یافته است.

دوشنبه گذشته 16 نوامبر (25 آبان)، راننده یک اتومبیل بمب گذاری شده در عملیات انتحاری در شهر پیشاور، مرکز ایالت سرحد شمال غرب پاکستان، پاسگاه پلیس در نزدیکی یک پایگاه نیروی هوایی ارتش پاکستان را هدف قرار داد که در نتیجه آن، دست کم چهار نفر کشته و بیش از بیست نفر دیگر زخمی شدند.

ارتش پاکستان از حدود دو سال پیش مقابله با افراد مسلح وابسته به اسلامگرایان تندرو در این منطقه را آغاز کرده و از اواسط ماه اکتبر سال جاری به عملیات خود شدت بخشیده است.

در مقابل، شورشیان مسلح که به طالبان پاکستانی موسوم هستند، عملیات خود علیه مراکز شهری پاکستان را از جمله از طریق حملات انتحاری شدت داده اند که موجب تلفات سنگینی شده است.

در پی این حملات، تدابیر امنیتی در سراسر پاکستان افزایش یافته است ولی خبرنگاران می گویند به نظر می رسد دولت هنوز قادر به متوقف کردن این گونه حملات نیست.

مطالب مرتبط